Ohlasy k zápasu

Martin Bakoš: Stav 0:2? Nic není ztraceno!

Hradec Králové - Ani napodruhé to Tygrům v Hradci nevyšlo. V úvodu se sice opět dostali do vedení, když se prosadil Martin Bakoš, v emotivním závěru však vedení ztratili. "Budeme se muset víc držet na uzdě," ví slovenský forvard.

Nejprve k tvé gólové situaci. Jak se urodila?
Nějak to tam prošlo. Ale v tuhle chvíli to vůbec nic neřeší. Zásadní je jenom výsledek, nic jiného si nikdo pamatovat nebude.

Měli jste spoustu dalších šancí, ale nepodařilo se vám dát druhý gól. Ten by nejspíš zápas rozhodl?
Jistě, mohli jsme to zlomit. Dvoubrankový náskok by těžko stahovali. Ale na kdyby se nehraje. Věřím, že to doma zvládneme srovnat.

Co nakonec překlopilo zápas ve váš neprospěch?
Řekl bych, že jsme byli Hradci minimálně vyrovnaným soupeřem. V některých částech zápasu jsme byli lepší, ale rozhodlo takové směšné vyloučení. Podle mě by se měl hrát hokej.

Hračička Martin Bakoš

Takže podobné souboje by se podle tebe měly oboustranně pouštět?
Nevím, je to hokej. V play-off se hraje do těla, srážíme se, podle mě by se neměl pískat každý střet jako faul. Když člověk vletí do souboje a hned je to odpískané, to vám hned tep letí hrozně vysoko. Občas to pak nezvládnete. Docela kluky chápu, že vybouchli. Kdyby se to samé stalo Hradci, myslím, že by reagovali stejně.

Jak výrazná komplikace je pro vás stav série 0:2?
Žádný problém to pro nás není. Hraje se na čtyři vítězné, takže dokud někdo čtyřikrát nevyhrál, pořád se nic neděje. Důsledně se na Hradec připravíme a věřím, že v pondělí i v úterý zvítězíme.

Předpokládám, že před domácími odvetami bude jedním z témat disciplína?
Rozhodně si k tomu něco řekneme. Ale je to těžké. Člověk aby se pak bál chodit do soubojů, protože by to mohl být faul.

Co je třeba do dalších zápasů změnit?
Já si myslím, že jsme hráli dobře. Jen se musíme holt udržet na uzdě až do konce a nenechávat se vylučovat. Vyloženě jsme jim tím naservírovali šance, z nichž mohli dávat góly. Asi nám nezbyde než se vykašlat na některé souboje.

Hračička Martin Bakoš

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha