Libor Hudáček: Nemáme před výkonem zavřené oči. Víme, že to může být ještě lepší

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - S Olomoucí nebývají jednoduché zápasy. Tentokrát to ale v liberecké Home Credit areně vyšlo šelmám na jedničku s konečným výsledkem 5:1. Po první třetině totiž vedly o dvě branky díky Lukáši Krenželokovi a slovenskému Liboru Hudáčkovi, jenž si připsal dvanáctou trefu v dresu Bílých Tygrů.

S Olomoucí jste měli v prvním utkání veliké problémy. Ne vždy měl tento celek propustnou obranu hned na začátku utkání. Čím to bylo, že se vám podařilo zápas prolomit v podstatě už v první třetině?
Využili jsme ty situace, kde jsme měli velké šance. Tím pádem se dá říct, že to dnes bylo lepší, ale jednalo se o další náročný zápas.

U první branky soupeř neměl hůl a neuhlídal Lukáše Krenželoka, tato situace vám určitě moc pomohla, je to tak?
Lukáš to udělal šikovně, věděl, že bek nemá hokejku, tlačil se před něho do brankoviště. Gól dal moc pěkně.

Poté jsi u své branky asi cíleně využil obránce clonícího před sebou?
Přesně tak, přede mnou byl bek, který clonil gólmanovi, tak jsem toho momentu ihned využil.

Máte hodně dlouhou sérii vítězství, to znamená pohodu v kabině?
Pohodu asi spíše ne, trošku jsme teď v kabině dostali od trenéra. Nebyl to takový zápas, po kterém bychom si řekli, že bylo všechno super. Naše povinnost je hrát pořád stejně a dál pracovat, protože nás čekají i těžší soupeři. Musíme být spokojení nejen s výsledkem, ale i s hrou.

Doma jste vyhráli po jedenácté v řadě, takže se vám zde v aréně hraje výborně, že?
Každý chce doma vyhrávat a nám se to daří. Na jednu stranu je to dobré, ale je třeba to zkoušet i venku. Doufám, že to takto půjde nejen u nás. Uděláme všechno proto, abychom vyhráli i v neděli v Hradci.

Čím byla ta řeč v kabině? Nebylo to spíše uspokojující, když jste ovládali led se čtyřgólovým vedením?
Ne, rozhodně si nenalháváme to, jak hrajeme dobře. Naopak jsme nebyli spokojení. Nemáme před výkonem zavřené oči a víme, že to může být pokaždé ještě lepší.