Liberečtí se vydávají na Východ, zdolají poprvé v sezóně Pardubice?

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Bílí Tygři se k prvnímu utkání v roce 2014 vydávají do pardubické ČEZ arény. Zde se postaví šestému týmu tabulky, který zatím v sezóně 2013/14 nedokázali porazit. Podaří se to Libereckým do třetice? Pomoci jim může nová posila Petr Gřegořek. Duel startuje v 18:00.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Hráči z Pardubic prožívají zatím dobrou sezónu a vypadá to, že se v základní části nemusejí ničeho obávat. Momentálně se Východočeši drží na šesté příčce s dvaapadesáti body. Nutno však podotknouti, že až k desátému příčce je pouze rozdíl čtyř bodů a tak Pardubičtí potřebují pro udržení dobré pozice zabodovat.

Pardubice již Tygry dvakrát zdolaly

V posledních duelech podávají svěřenci kouče Venery střídavé výkony. V derby s Hradcem Králové svému soupeři podlehli, ale v minulém utkání dokázali porazit Chomutov, i když zápas byl infarktní. Piráti vedli po dvě třetiny 3:0, ovšem Pardubičtí dokázali v závěrečné periodě otočit na 4:3 ve svůj prospěch a uloupili tak všechny body. To by měla být výstraha pro Bílé Tygry, kteří takto ztratili nemálo bodů.

S tímto průběhem mají Liberečtí už zkušenost z prvního střetnutí s Pardubicemi v ČEZ aréně. Tygři vedli 4:2 po dvou periodách a vypadalo to, že si odvezou domů všechny body, ale domácí obrátili na 6:4 a nechali Severočechy odjet s prázdnou. Při odvětě v Tipsport aréně pak Východočeši porazili Liberecké 2:0 a mají tak zatím lepší bilanci vzájemných utkání.

Pardubicím chybí pouze útočník Robert Kousal, který po poslední reprezentační akci dostal nabídku z KHL, kterou přijal. Pro východočeský klub to je velká ztráta, protože Kousal byl jeden z nejproduktivnějších hráčů.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1923
Klubové barvy: červená a bílá
Webové stránky: hcpce.cz
Stadion: ČEZ Arena (10 194 diváků)

Hlavní trenér: Zdeněk Venera
Asistent trenéra: Miloš Říha
Vedoucí mužstva: Bohuslav Šťastný

Útočníci:

Tomáš Nosek   33 (14+19)
Tomáš Zohorna 27 (14+13)
Lukáš Radil   23 (11+12)

Obránci:

Václav Benák 20 (6+14)
Marek Ďaloga 14 (3+11)

Brankáři:

Július Hudáček (662 minut) 2,63 branky na zápas/úspěšnost 90,65%
Dušan Salfický (713 minut) 2,10 branky na zápas/úspěšnost 93,15%

Posledních pět zápasů

34. kolo: Chomutov – Pardubice       3:4
33. kolo: Pardubice – Hradec Králové 3:5
32. kolo: Vítkovice – Pardubice      1:4
31. kolo: Pardubice – Zlín           1:2sn
30. kolo: Pardubice – Kladno         5:1

Liberečtí už se delší dobu drží na jedenácté příčce, což se v dalších kolech už může změnit. Podařilo se jim odpoutat od Varů, které ztrácejí na Tygry šest bodů, a nyní je potřeba plně bodovat a natáhnout sérii výher. Severočeši mají 46 bodů a pohých šest je dělí od elitní šestky, tudíž výhra a případné zaváhání soupeřů by mohla být katapultace výše.

V libereckém dresu se představí posila Petr Gřegořek

Stejně jako Pardubice podávají svěřenci trenéra Hynka střídavé výkony, což může být problémem. Už sedm kol nedokázali liberecké šelmy zvítězit alespoň dvakrát v řadě, proto by se teď navázání na tříbodový zisk proti Slavii hodilo. Odstrašující může být dvouproherní bilance s Pardubicemi, ale do třetice všeho dobrého se Tygrům může povést přijít jim na kloub.

K tomu by mohla pomoci i nová posila v libereckém týmu, obránce Petr Gřegořek. Ten přišel po Ještěd ze Sparty a upsal se do konce příští sezóny. Poprvé by měl v tygřích barvách naskočit právě proti Pardubicím a jeho vyhlídky jsou jednoznačné: „Dostat se do desítky je jasný cíl. Myslím, že ani šestka není nereálná. Samozřejmě bychom museli chytit nějakou sérii zápasů. Věřím ale, že se na vítěznou vlnu dostaneme,“ říká zkušený bek. Dostanou se Tygři na vítěznou vlnu již proti Pardubicím? To můžete sledovat v pátek od 18 hodin na TV Tipsport nebo v textové reportázi na onlajny.com.

Útočníci:

Bilance: 13 – 7 – 1 – 2 – 23
Skóre: 121:40
Diváci: 7 217

Slavná trojice aneb selská jízda