Každý gól, který pomůže mančaftu, je fajn

Date of publication Author Veronika Kadavá

L i b e r e c - Synovi k desátým narozeninám nadělil Jaroslav Modrý opravdu pěkný dárek. Bílí Tygři vyhráli doma nad Třincem 7:5. Zkušený obránce se na výhře podílel jednou brankou a asistencí. Mezi novináře přišel v dobrém rozmaru a ochotně zodpověděl všechny dotazy.

Odehráli jste zápas se soupeřem, který byl o jednu příčku v tabulce výš. Dvanáct branek a k tomu ještě tři tyčky. Obránce na tento stav jistě pohlíží jinak než útočník.
I takové zápasy jsou. Hlavně, že jsme našli cestu, jak tento důležitý zápas vyhrát.

Co bylo rozhodující pro dnešní utkání?
Asi vůle po vítězství. To, že jsme moc chtěli ven, do těch vod, abychom měli šanci bojovat o šesté místo pro play-off.

Jak moc vás v danou chvíli zarazilo, když soupeř poprvé srovnal dvoubrankový náskok? Nechybělo moc, aby to dokázali podruhé. Na konci zápasu měli vyloženou šanci.
To je prostě hokej. Musíte si věřit, musíte věřit v dobrý konec a pracovat. Dělali jsme hodně chyb. Musíme si to projít a vyvarovat se jich. Pak se hraje play-off, kde jedna taková chyba může rozhodnout celou sérii. Nehráli jsme čistý zápas, ale oni jsou výborní v útoku. Mají dobrý mančaft, jsou velice nepříjemní, dokážou dát gól z malých přečíslení. Jsou šikovní, jsou rychlí. Všechen respekt k jejich mančaftu. Hráli výborně, nevzdávali to, pořád si věřili a pořád dotahovali zpátky.

Liberec se očividně zvedá. Na začátku sezóny se nedařilo ani obráncům. V utkání s Třincem přispěli obránci třemi góly. Je to obraz toho, že se zvedáte?
Myslím si, že je to kolektivní výkon. Kluci, když viděli ta velká jména, si možná mysleli, že to ubráníme sami. Tady ale musí pět lidí bránit a pět lidí útočit. Musíme si pomáhat navzájem. Dneska to, že jsme dali góly, je jejich zásluha. Dokázali clonit gólmanovi a dát nám prostor, abychom mohli střílet.

Jak Vás osobně těší, že se povedlo dát gól v dnešní den, kdy bylo avizováno,že syn slaví narozeniny?
Každý gól, který pomůže mančaftu, je fajn. A ještě když se kluk přijde podívat…Je to fajn.

Myslíte si, že v současném hokeji rozhoduje, kolik je hráči let? Na Vás ani na třineckém L’ubomíru Sekerášovi se nijak neprojevuje konec sezóny.
Myslím si, že jsme inteligentnější hokejisté. Jsme víc připravení, chápeme, co tělo potřebuje. Dokážeme přidat, když je třeba. Začátek sezóny je pro tělo těžký. Ale potom se dokážeme připravit na ten konec, kdy se to nejvíc počítá. Tým vás nejvíc nutí, abyste dokázal ty zkušenosti prodat. I on (L’ubomír Sekeráš) ukázal, že je velice kvalitní hokejista, chytrý na ledě. Ví, kam si má stoupnout a zbytečně neplýtvá energií. A když je potřeba, tak tu energii použije správným směrem.

Před pár koly se zdálo být příliš odvážné pomýšlet na první šestku. Teď je tabulka bodově tak vyrovnaná, že i tento cíl můžete splnit.
Určitě tam ta šance je. Musíme jít zápas od zápasu, jako bychom měli nůž na krku, tak k tomu přistupovat. Jako kdyby bylo play-off. My tu bojujeme o play-off, ale teď je pro nás play-off tohle.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Slavná trojice aneb selská jízda