Hrálo se mi dobře, zhodnotil domácí premiéru Jiří Šimánek

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Poprvé se představil domácímu publiku a hned to byla výhra. Řeč je o nové posile Liberce, kterou se stal Jiří Šimánek. Útočník z jihu Čech proti Spartě nastoupil v první formaci s Kašpaříkem a Pletkou a byl na ledě u dvou vstřelených branek Liberce. „Snad dám nějaký ten gól brzy i já,“ dodává s úsměvem hráč s dvaapadesátkou na zádech.

Jirko, jaké to je po tak dlouhé době opustit klub za který jste hrál? Kromě Českých Budějovic jste vlastně za žádný jiný tým nebojoval?
Tak určitě je to změna a samozřejmě trochu zvláštní. Ale myslím, že to bude k lepšímu. V pátek po zápase jsem se dozvěděl, že bude ta výměna a v sobotu už jsem mazal na trénink.

Jaké byly vaše první myšlenky, když jste se dozvěděl o výměně do Liberce?
První myšlenky? Tak byl jsem hlavně rád, že už se konečně něco stalo. To trápení v Budějovicích trvalo dlouho, takže se dalo čekat, že něco přijde. Bral jsem to tak, že ta výměna pro mě může být pouze prospěšná.

Neodjížděl jste v pátek po zápase rovnou s týmem. Tygři totiž právě na jihu Čech hráli?
Ne ne, ještě jsem si musel připravit věci, doma to taky říct a samozřejmě probrat další věci s rodinou.

Zápas proti Spartě byl druhým v dresu Tygrů. Dostal jste se do první formace, jak se vám v ní hrálo?
Hrálo se mi dobře, byl jsem hodně na ledě. Docela se podařily i přesilovky, naše lajna dala dva góly, takže určitě spokojenost. Snad dám nějaký ten gól brzy i já a pomůžu tak týmu, aby se dostal na lepší pozice.

V elitní Tygří lajně hraje centra Pavel Kašpařík, se kterým jste hrál už před lety v Písku, pomohlo Vám to třeba v dnešním zápase?
Tak to už je hodně dávno, ale je pravda, že Pavla znám už z dřívější doby. Celkově tady ale většinu kluků znám osobně, takže s komunikací tady není problém.

Co atmosféra? Dnes bylo skoro vyprodáno a diváci hnali mužstvo za vítězstvím…
Atmosféra byla super, na Spartu vždy chodí hodně lidí a pro nás to byla určitě výhoda.

Dá se nějak srovnat divácká kulisa v liberecké Tipsport areně s tou z Budějovic?
Tak ty domácí zápasy jsou asi vždy ovlivněny tím, jak se manšaftu daří. Když jsou výsledky, tak lidi chodí, když se delší dobu nevede, tak určitě těch lidí přijde míň.

Jirko díky a hodně gólů v libereckém dresu.

Slavná trojice aneb selská jízda