Rozhovory

Dominik Lakatoš po návratu ze Zlína: Hostování mi prospělo

Liberec - Ještě ve středu odehrál zápas v dresu Zlína, ve čtvrtek už se ale hlásil v Liberci na tréninku Bílých Tygrů. Dominik Lakatoš se před koncem ledna vrátil pod Ještěd z hostování ve Zlíně a těší se na návrat do tygřích barev. "Jsem nadšený, že jsem zase zpět v Liberci. Za klukama jsem se těšil," hlásí.

Hodnotíš své angažmá ve Zlíně pozitivně?
Je to jednoduché, do Zlína jsem šel v situaci, kdy se mi v Liberci moc nedařilo. Nevybojoval jsem si pevné místo v týmu. Jsem rád, že o mě Zlín projevil zájem a že jsem tam mohl zamířit na hostování. Myslím, že jsem se tam vyhrál a trochu jsem se zvedl. Teď je jenom na mně, abych si to přenesl i do Liberce.

Co ti hostování dalo?
Dalo mi to hodně. Byl jsem vlastně poprvé mezi dospělými také v jiné organizaci a viděl jsem, jak to tam funguje. Byla to prostě úplně nová zkušenost.

Ve 22 zápasech jsi zaznamenal 13 bodů, to je solidní bilance. Věříš, že si ji přeneseš také k Bílým Tygrům?
Doufám, že ano. Ve Zlíně jsem měl dost prostoru na ledě, takže jsem to musel týmu nějak splácet. Snad se mi to alespoň trochu dařilo. Nasbíral jsem nějaké body, konečně jsem dal také pár gólů. Věřím, že mi to prospělo.

Máš už od trenéra Pešána zprávy, na jaké místo s tebou v sestavě počítá?
Především si to místo musím sám vybojovat. Je teď jenom na mě, o kolik prostoru na ledě si svými výkony řeknu.

Se Zlínem jsi bojoval o předkolo play-off, s Tygry tě nyní naopak čeká boj o nejvyšší pozice. Je to výrazně odlišná situace?
Jistě, když hrajete nahoře, jste v určité pohodě. Naopak na u hranice play-off je to úplně něco jiného. Sami jsme to před rokem zažili. Není to žádná panika, to ne, ale prostě nejste úplně v klidu a nemůžete si pak leccos v zápasech dovolit. Vždycky je mnohem příjemnější hrát o nejvyšší příčky. Už se na to těším!

Dominik Lakatoš před zápasem

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner