Ohlasy k zápasu

Dominik Lakatoš: Vyhrocené momenty? To k derby patří

Liberec - Derby po všech stránkách. Emoce plály na ledě, ale také v hledišti. Bílí Tygři se nakonec po smolném gólu v závěru museli smířit s výhrou 4:3 po samostatných nájezdech a tedy se dvěma body. "I ty však mohou být velmi důležité," věří Dominik Lakatoš.

Přesto asi musí být cítit pachuť ztraceného bodu...
Rozhodně nás to mrzí. Měl to být tříbodový zápas, to víme. Ale bohužel, situace se vyvinula tak, že bereme dva body. V současné chvíli jsou pro nás každé body nesmírně důležité. Hlavní je neprohrávat. Odehráli jsme perfektní utkání, jen mu chyběla ta tečka v podobě vítězství v základní hrací době.

Při druhé a třetí inkasované brance šlo pokaždé o velmi smolné situace. Čím to je, že vás neustále pronásledují?
Já nevím, asi tak jsou karty prostě rozdané. Dostáváme podobné branky celou sezonu. Ale důležité je, že nás to ani v jednom případě nepoložilo. Hráli jsme celý zápas výborně. Bylo to docela rozkouskované vylučováním, ale i s tím jsme se popasovali, zvládli jsme to zkrátka celkem dobře. Chybí jen ještě ten jeden bod navíc.

V úvodu jste se rychle ujali vedení. Neukolébalo vás to?
To si nemyslím. Ze čtyřminutové přesilovky jsme dali dva góly, potom jsme ale sami v podstatě dvakrát inkasovalii v oslabení, i když jednou už byl náš hráč asi sekundu na ledě. Do druhé třetiny jsme šli prakticky znovu od začátku. Na naší hře to nic nezměnilo.

Dominik Lakatoš

Na ledě to zejména ve třetí třetině pořádně jiskřilo, je to podle tebe součást derby?
Jistě. Od toho je to derby, aby to bylo vyhrocené a napínavé až do konce. Pro diváky to podle mě musel být výborný zápas.

Došlo i k momentu, který v lecčems připomněl spornou situaci ze závěru zápasu v Mladé Boleslavi. Tentokrát byl velmi diskutabilně vyloučen Jan Stránský po kontaktu s Jakubem Orsavou...
Jak jsem říkal, podobně vyhrocené momenty k tomu zkrátka patří. Dál bych to asi raději nerozebíral.

Opět jste zvládli samostatné nájezdy, ty jsou pro vás parádní disciplínou, že?
Máme řadu šikovných kluků, kteří nájezdy umí proměňovat. Proti Boleslavi to opět potvrdili. Týmu to samozřejmě vždy velmi pomůže, když se o úspěšné nájezdy umíme opřít. Snad jsme v nich ještě letos neprohráli.

V pátek vás čeká těžký duel v Třinci. Jak bude vypadat váš program?
Jedeme tam den dopředu, budeme mít dostatek času na přípravu. Na dlouhé cestování jsme zvyklí, není to nic hrozného.

Dominik Lakatoš míří na střídačku

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner