Do Liberce v rámci severočeského derby zavítá úřadující mistr z Litvínova!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - V prvním utkání nové sezóně se Tygrům získat body nepodařilo, avšak nyní budou mít skvělou příležitost, jak si napravit reputaci. Do Home Credit Arény totiž přijede úřadující mistr - litvínovská Verva.

Prvnímu zápasu chyběly pouze body

Na úvod sezóny našim hokejistům los příliš nepřál, proti smečce vyslal v dvou kolech dva týmy, které se v loňském ročníku probojovaly až do semifinále, Verva dokonce svou pouť zakončila celkovým prvenstvím, když zdolala v semifinále právě brněnskou Kometu a ve finále třinecké Oceláře nejtěsnějším možným rozdílem 4:3 na zápasy.

Z prvního střetnutí si sice naši hráči body neodnesli, ale po herní stránce nebyl výkon vůbec špatný, šelmy odehrály se svým oponentem vyrovnanou partii a v některých fázích hry dokonce Kometu jednoznačně přehrávaly.

„Do utkání jsme vstoupili bojácně a nervózně, dolehla na nás fantastická atmosféra, která v Brně panuje. Kometa nás zaskočila v zakončení, udělali jsme také spoustu individuálních chyb, například dvakrát špatně střídali, což nás prakticky stálo utkání," litoval trenér severočechů Filip Pešán.

Citelná ztráta

Litvínovu v letošní sezóně bude chybět hrdina loňského play-off Pavel Francouz, který již v předsezónním období zvolil odchod do Kontinentální hokejové ligy. Zdá se však, že Vervu změna v brankovišti příliš trápit nemusí, Jaroslav Janus totiž během duelu se Zlínem ani jednou neinkasoval a dovedl svůj celek k drtivému vítězství 4:0.

Duel Liberce proti Litvínovu startuje v 16 hodin

To navíc podpořil skvělý výkon útočných řad, prosadit se dokázali Kubát, Trávníček, Martynek i Hořava. V liberecké Home Credit Aréně to ale nebude pro svěřence Radima Rulíka vůbec jednoduché, vždyť loni oba vzájemné zápasy skončily těsným rozdílem, v rámci čtyřiadvacátého kola s lepší koncovkou pro Tygry a během padesátého zase slavili Litvínovští.

Tím ale výčet ztrát černo-žlutých nekončí. Do hokejového důchodu odešli Jiří Šlégr a Martin Ručinský. Spolupráci s klubem ukončili Martin Frolo, Jakub Petružálek a Juraj Majdan. Litvínovské řady naopak posílil Adam Chlapík ze Sparty, již zmiňovaný Jaroslav Janus a mladý talent Michael Petrásek.

V neděli tedy můžeme jednoznačně očekávat tuhou bitvu, jak klání dopadne se dozvíme již zanedlouho, úvodní vhazování je naplánováno na 16:00.

Viktor Hübl postupuje vpřed

Bílí Tygři Liberec versus HC Verva Litvínov

Počet zápasů: 52
Bilance: 22 – 3 – 2 – 7 – 16
Skóre: 144:138
Průměrná návštěva: 4 766

Poslední domácí duel s Litvínovem si připomeňte v následujícím videu.

Slavná trojice aneb selská jízda