David Štich pod nedělní lupou

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Jedním z posledních Tygrů, kteří se v letošním ročníku ještě neocitli pod lupou liberecké redakce byl i obránce David Štich. Tento fakt se pro něj změnil ve vítězném zápasu proti Karlovým Varům, kdy se pod lupou ocitl. Jak se říznému zadákovi dařilo, se dozvíte z následujících řádků. Svůj pohled přidal i hráč sám.

Momenty libereckého ranaře

0:59 - Poprvé se na led dostává David vteřinu před odehráním úvodní minuty zápasu. Nastupuje v defenzivní dvojici s Janem Holubem.

15:20 - Liberecký zadák nahazuje na Salfického, před nímž tečuje Urban. Ten ale umisťuje kotouč mimo tři tyče a z tohoto mráčku tak nezapršelo.

29:58 - Liberec právě díky kapitánu Nedvědovi zaznamenává první branku zápasu a zadák s číslem 77 je u toho. Bodově sice do tohoto okamžiku nepromluvil, ovšem plusový bod do hodnocení plus/minus se počítá.

David Štich tentokrát odehrál celý zápas s rukavicemi na rukou.

33:02 - David Štich při své tradiční práci. Po Vakově střele vznikla před Salfickým strkanice, kde liberecký zadák nemohl chybět. Do křížku se pustil s dlouhánem Kumstátem. V nic většího situace nakonec nepřerostla, i tak jsou oba kohouti potrestáni dvojnásobným trestem za hrubost.
43:28 - Jedna ze dvou Štichových střel ústí v nebezpečnou dorážkou Jaroslava Kudrny. Ta ale končí v lapačce hostujícího gólmana.

46:25 - Také druhý liberecký gól se neobejde bez Davida Šticha na ledové ploše. Ani tentokrát sice jeho jméno nenalezneme v kolonce střelce, či asistenta, druhý kladný bod do hodnocení plus/minus, které je u obránců často směrodatnější, z toho však je.

47:52 - Nejtrestanější Tygr dosavadního průběhu sezony v defenzivní práci. Tentokrát lehnutím do střely blokuje pokus hostí, chvíli to však vypadá, že za svou obětavost zaplatí. Kotouč směřoval do oblasti hlavy. David se však za okamžik zvedá a odjíždí bez problémů na střídačku.

61:37 - V prodloužení se liberecký zadák utrhává do úniku dvou na jednoho společně s Petrem Nedvědem. Ten si však nepohlídal přechod přes modrou čáru a v pásmu byl rychleji než kotouč, čímž vystavil Davida do ofsajdu.

David Štich hodnotí svůj výkon:
"Dnes jsem se cítil dobře, chodil jsem hodně na led, i v oslabení. Pět minut před koncem třetí třetiny jsem tam sice jednou propadl, ale jinak je můj pocit z dnešního zápasu dobrý. Hrálo se ve vysokém tempu a jak jsem říkal, myslím, že se mi dnes dařilo."