David Štich: Musíme Pardubice dostat na kolena!

Date of publication Author

Semifinálový duel číslo 2 přinesl poprvé i to, co k zápasům play-off neodmyslitelně patří. Tvrdé souboje, rozjitřené emoce, šarvátky a provokace. Na tvrdou hru Pardubic Bílí Tygři rádi přistoupili. Ve svém živlu byl i jeden z tvrdých chlapů v liberecké obraně David Štich.

Nedělní zápas v Pardubicích - to byla především spousta emocí a mnoho trestů. Můžeme něco podobného očekávat i dnes?
Myslím, že ano. Uvidíme, jak to bude s tresty, ale s tvrdou hrou se může počítat dál. Série se stěhuje do Liberce, kde je super atmosféra. Poženou nás diváci a hlavně se hra přesouvá na menší kluziště. Bude to tady ještě o něco rychlejší a menší hřiště k té tvrdosti vybízí. My budeme hrát náš hokej, budeme hrát tvrdě v našem obranném pásmu i okolo jejich branky. Tam budeme všechno dojíždět, nebudeme koukat napravo nalevo. Chceme všechny odražený puky v jejich brankovišti dohrávat! Naopak u nás v pásmu musíme bránit našeho gólmana, a eliminovat pardubické před brankovištem. Ať si to hrají po rozích, ale do předbrankového prostoru nám nesmí!

David Štich

Komu více vyhovuje tato tvrdá hra, nám nebo Pardubicím?
Asi nám. Takový styl hokeje jsme předváděli v prvním kole proti Českým Budějovicím a Jihočeši na to neuměli odpovědět. Musíme hrát to samé proti Pardubicím a ty to buď přijmou, nebo ne. Když to nepřijmou, tak po nich musíme jít dál a posadit je na… …dostat je na kolena. Zkrátka, když budeme hrát naši hru, přijdou i nějaké góly.

Pardubice kritizovaly například styl hry Jardy Kudrny, ale v nedělním zápase se objevovaly záludnosti spíše z jejich strany. Hokejky v obličejích, souboje tři na jednoho, co vy na to?
Jarda Kudrna hraje svůj hokej, ale o žádných zákeřnostech se tady nedá mluvit. Když jsem se díval na záznam z prvního zápasu, jak tam říkali, že schválně sundal gólmanovi helmu, tak v tom nebyl žádný úmysl. Vyplynulo to ze zápalu boje, kdy šel „do brány“. Ovšem z druhé strany, kdy Píša dal Jardovi krosček do zátylku, tak to už není ani zákeřnost, ale něco mnohem horšího! Tady by měly přijít vyšší tresty! Nejenom nějakých 2 +10. Pardubice to tak chtěly hrát. Jarda byl nejlepší hráč v prvním zápase a oni ho pak chtěli za každou cenu vykolejit, ale strašným způsobem. A že na Petra Nedvěda chodí tři na jednoho, tak to už nechávám úplně bez komentáře. Každopádně na podobné věci už se nebudeme v žádném případě jenom koukat. Když to bude tři na jednoho, tak tam vletíme my obránci a vysvětlíme jim, že za podobné lumpárny dostanou nařezáno.

Slavná trojice aneb selská jízda