Mládežnický hokej

Češi senzačně vyřadili Rusy. Začali jsme hrát týmově, říká Teplý

Dawson Creek/Liberec - Český národní výběr U17 ve čtvrtfinále přehrál neporažené Rusko a postupuje tak do semifinále. V tom se utkání s Kanadou "Red". „Těšíme se. Tým vyrostl hlavně po psychické stránce. Musíme přidat góly, bez nich to nepůjde," říká Michal Teplý.

Ve čtvrtfinále jste zaskočili Sbornou. Jak se vám to podařilo?
Hlavní rozdíl byl v tom, že jsme teprve až teď poprvé hráli jako tým a ne jako jednotlivci. Tolik střel, kolik jsme zablokovali, jsme nezblokovali v celém předchozím průběhu turnaje. Konečně se k nám také přiklonilo štěstíčko. Jsme rádi, že to přišlo v pravý čas.

Ve skupině jste si nepřipsali ani bod. Teď jste ale v semifinále. Jak hodnotíte skupinu a jak celý turnaj?
Je to možná vůči nějakým týmům jako je Rusko nefér, ale takhle to bylo dané už před turnajem a všichni jsme s tím do toho šli. Možná je to tím, že jsme ve skupině neměli ani jeden evropský tým, ale myslím si, že jsme na to nebyli připraveni a odhodláni až tak, abychom zvítězili. Skupina je ale za námi a teď se těšíme na semifinále. Turnaj je skvělý, moc se mi tady líbí.

Dokázalo vítězství nad Ruskem, že můžete přehrát každého?
Věděli jsme, že nejsme horší než jakýkoliv jiný tým, ale nehráli jsme týmově a obětavě. To se teď změnilo a porazili jsme doposud neporažené Rusko.

Pořád je to ale evropský soupeř. Severoamerické týmy vám příliš nesedí.
Je možné, že jsme právě kvůli tomu vyhráli, ale to je jen kdyby... Nesedí nám, protože hrají jiný styl hokeje než Evropané. Věřím, že se tomu přizpůsobíme, budeme lepším celkem a půjdeme dál!

Utkáte se s Kanadou Red. Jak se na zápas těšíte a co bude důležité?
Je to jediný výběr Kanady, se kterým jsme ještě nehráli, takže se těším. Náš tým vyrostl, hlavně po psychické stránce, za což jsem rád. Musíme hrát jako proti Rusku a přidat nějaké góly, protože bez nich se nevyhraje.

Teplý TOP1

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner