Byla to opravdu bída, kroutil hlavou po nedělním utkání Václav Nedorost

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Pardubice/Liberec – Po dvou kláních na východě je stav série z pohledu libereckých Tygrů 0:2. Především druhý zápas v Pardubicích ale Libereckým vůbec nevyšel a svěřenci trenéra Kalouse v něm na výhru snad ani pomýšlet nemohli. Nyní se série přestěhuje do Liberce, a pokud budou chtít Severočeši uspět, musí předvést zcela jiný výkon, než jaký byl k vidění v neděli večer. O semifinálové sérii jsme si po druhém utkání popovídali s útočníkem Václavem Nedorostem.

Vašku, druhý zápas série se Liberci vůbec nevydařil, napadá tě, co nyní udělat abyste se vrátili zpět do série?
Je to stejné jako proti Plzni. Tam jsme taky oba zápasy prohráli, dáli v nich jeden gól, takže na ně teď prostě zase musíme nastoupit dobře doma, tak jako jsme vlétli na Plzeň. Pokud bychom hráli tak jako v neděli, tak to bude rychle 4:0 a bude konec.

"Všechno musíme zlepšit, jinak to bude rychle 0:4."

Od čeho se odrazit do dalších bojů?
Musíme si to rozebrat, uvidíme, co trenéři vymyslí. Asi se na to ještě podíváme. Ale druhý zápas, to byla opravdu bída. Takhle se play-off nehraje, s tím co jsme předvedli, jsme nemohli na úspěch vůbec pomýšlet.

Překvapila vás v úvodu série síla Pardubic? Určitě jste věděli, že sílu mají, nicméně nepřekvapilo Tě, že jsou až tak dobří?
No nevím. Myslím, že v neděli jsme jim tak opravdu hrozně moc ulehčili. Ten zápas je musel bavit. Všechno jsme jim darovali. Vůbec jsme nebruslili, chyběl důraz, přesilovky to byla také bída. Místo toho abychom si v nich vytvořili tlak, tak tam oni pořád jezdili dva na jednoho. Zkrátka všechno špatně.

Nemůže se už začínat projevovat únava? Přeci jen ta porce zápasů i s předkolem už je poměrně slušná…
Minulý týden jsme měli volno, takže v tom bych to neviděl. Když jsme vyřadili Budějovice, tak jsme šli za dva dny do čtvrtfinále, a i když to tam bylo mnohem víc nahuštěné, tak to na nás nebylo vůbec znát. Spíš naopak. Tím jak zápasy přibývaly, tak jsme se cítili líp a líp. Takže myslím, že tím to být nemůže. Ten minulý týden jsme navíc měli čas nabrat sílu. Nevím, prostě nám ten nedělní duel vůbec nevyšel, nesedlo nám to. Musíme to hodit za hlavu a začít znova pěkně od nuly.

Když porovnáš Plzeň a Pardubice, je tam nějaký velký rozdíl?
Pardubice hrají lépe do obrany. Jsou tam lépe organizovaní. My jsme na ně vůbec nenašli recept, ani nevím, jestli jsme měli vůbec nějakou šanci. Spíš střely z dálky, ty tam sice byly, ale vyložená gólovka to snad ani ne. Byl tam malý důraz od nás útočníků.

Oba první góly Pardubic byly dost podobné, co se tam stalo?
Tam byla vždycky jasná chyba. Dvakrát jsme jim to dali na modrou, oni si to hodili před bránu a tam to dorazili. To by se nemělo stávat, ale hokej je hra chyb, a my jich v neděli udělali mnohem víc, a proto jsme prohráli.

Góly a body se určitě čekají i do Tebe. Co musíš zlepšit, aby se podařilo dostat puk za Haška?
Opravdu všechno. Naše lajna se až na pár náznaků taky vůbec do ničeho nedostala. Vůbec jsme si nebyli schopni vytvořit nějaký soustavnější tlak. Musíme se prostě zvednout jako lajna, jako tým. Není to taky jen o nás, musí se zvednout opravdu i všichni ostatní. Také jsme vůbec nebojovali, bojovnost je přitom v play-off to nejdůležitější. Puky se k vám pak logicky nemohou odrážet, když jste všude později.

Václav Nedorost poskytl po druhém semifinále hned několik rozhovorů.

Je znát i dobrá forma Dominika Haška?
Určitě nechytá špatně, ale zase na druhou stranu, kolikrát jsme dneska vystřelili? Patnáctkrát? Dneska jsme mu to strašně moc ulehčili, opravdu tam nebyla snad žádná vyložená šance. Všechny střely viděl, takže to musíme zlepšit a doma do něj trochu vlítnout, znepříjemňovat mu to a od toho se pak můžeme odrazit.

V sobotu jste na soupeře vlétli od první vteřiny, v nedělním zápase byl ale úvod mnohem vyrovnanější. Byla taktika stanovena jinak?
Ne, určitě ne. Chtěli jsme začít úplně stejně, ale Pardubky nás dneska zavřely a od prvních minut byly lepší a šly si pevně za vítězstvím.

Jak Ty osobně se cítíš? Máš stále dostatek sil?
Nebudu se na nic vymlouvat. Hrál jsem špatně, únavě to ale určitě nepřipisuji. Chtěl bych se samozřejmě cítit lépe, to zranění ze základní části samozřejmě nějaké následky má, dlouho jsem nehrál. Ale s Budějkama se mi hrálo dobře, s Plzní také, takže nevím, proč by to teď mělo vypadat jinak. Dneska to bylo spíš o naší laxnosti, selhali jsme takřka ve všem.

Pardubice vypadají hodně rozjeté, myslíš, že můžete zopakovat stejný kousek jako ve čtvrtfinále a oba domácí duely vyhrát?
Doma se nám hraje opravdu daleko líp. Fanoušci nám určitě pomohou. Stejně jako proti Plzni nemáme ani teď co ztratit. Taky jsme prohráli první dva zápasy s jedním vstřeleným gólem. Musíme prostě makat, jinak prohrajeme ale i doma. Kdybychom se vozili tak jako dnes a oni nás mlátili, tak prohrajeme sérii 4:0.

Myslíš, že dneska třeba i při rozehrávce přesilovek bylo znát oslabení týmu o Richarda Jareše, který nedohrál už ten sobotní zápas?
Samozřejmě každá ta ztráta je trochu znát, ale dostali šanci ostatní kluci. V play-off jsou zranění častá a dneska dostali šanci jiní. Velmi dobře dnes třeba zahrál Tonda Dušek. Kluci, co nehráli v úvodu play-off mají teď velkou chuť a jsou trošku odpočatí, takže v tom problém nevidím. Dneska to ale nebylo o jednotlivcích. S tím výkonem co jsme podali, bychom neporazili nikoho ani v play-out.

Vašku díky za rozhovor, ať se ve středu a ve čtvrtek daří.

Slavná trojice aneb selská jízda