Bitkař Andrej Podkonický: Zákrok na Nedvěda byl na hranici zranění

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Všem v osmačtyřicáté minutě v Tipsport areně zatrnulo, když na ledě zůstal ležet kapitán Petr Nedvěd. Tu dobu už na ledě plně vybuchly emoce a liberecký mstitel Andrej Podkonický si našel hříšníka, který nečistě složil na led tygří ikonu. Z první šarvátky ve čtvrtfinálové sérii vyšel vítězně slovenský útočník a dočkal se aplausu „bílého“ publika.

Ty jsi viděl, co Jirka Doležal provedl Petru Nedvědovi?
Viděl jsem, jak už tam asi tři nebo čtyři střídání lítal a chtěl někoho trefit. Bylo to na hranici zranění a rozhodčí tyhle věci musí odpískat. Deset sekund před tím jsem ho sledoval, jak si hledá Méďu a pak ho trefil nečistě do kolena. Byl to hrubý faul.

Byl to hrubý faul, hovořil o nečistém zákroku z poslední třetiny mstitel Andrej Podkonický

Dostal ses do pozice mstitele. Do hokeje to tedy patří?
Určitě. Je to nečistý zákrok. Prostě to tak chodí. Já jim to dnes neberu. Slavia prohrávala a chtěli nám hrát po zbytek zápasu do těla. Styl hry v play-off je ale takový. Muselo to přijít a nikdo tam nešel Méďu bránit, tak jsem šel já.

Věříš, že to byl úmysl?
Nevím, jestli ho chtěl zranit nebo ho jen faulovat. Chtěli hrát do těla a dohrávat všechny souboje, to jim neberu.

Kdy ses takhle „dobře“ naposledy popral?
Trochu jsem si dnes vybil zlost. Naposledy jsem se popral asi s Dvořákem v Plzni na začátku sezóny.

Pojďme se podívat ale k hokejovým věcem. Můžeš zhodnotit zápas?
Věděli jsme, že první zápas u nás bude těžký, protože jsme dlouho nehráli. Na druhou stranu jsme ho odehráli dobře, akorát jsme jim darovali góly. Udělali jsme několik chyb, které bychom v play-off neměli dělat. Neprohráli jsme kvůli tomu, že oni byli lepší, ale že jsme dělali chyby. Dnes jsme šli od začátku za vítězstvím a kromě jejich přesilovek dnes neměli mnoho šancí.

Myslíš, že Liberec je favoritem celé série?
Série je momentálně vyrovnaná 1:1. Oni mají kvalitní tým a neustále dodržují svůj systém a hrají tak, jak mají. Musíme hrát tak, jak jsme hráli dnes.

Budou teď i další zápasy vypjaté?
Je to play-off a v každém zápase jde o hodně. Teď jsou všechny zápasy ve vyřazovacích bojích vypjaté. Není to jen Liberec Slavia, ale budou to i jiné série.