Bílí Tygři zlomili černou šňůru. Nyní si brousí zuby na Mladou Boleslav

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - První čtvrtinu mají Bílí Tygři za sebou a tu druhou nakousnou opět v duelu s Mladou Boleslaví. Úvodní zápas se libereckým šelmám na ledě čtvrtečního rivala příliš nevydařil. Podaří se jim oplatit porážku? Přijďte podpořit modrobílé v dalším lovu na extraligové body. V Tipsport areně bude vhozeno buly netradičně v 18:10!

BK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav se už naplno usadila mezi českou klubovou elitou a momentálně okupuje devátou příčku extraligové tabulky. Vedení bruslařského klubu může být zatím s probíhající sezónou spokojeno, protože na svém kontě má tým v čele s kapitánem Králem o sedm bodů více, než loni touto dobou a před svým čtvrtečním rivalem náskok tří bodů.

Uhlídají Bílí Tygři exlibereckého Pabišku?
Prestižní duel čeká hned několik boleslavských hráčů a samozřejmě také trenéra Čermáka, který několik let působil ve městě pod Ještědem. V nejlepším světle se určitě bude chtít ukázat v Tipsport areně i trojice Žabka, Jiruš a liberecký odchovanec Pabiška, který se vydal na svou první extraligovou štaci. Právě pětadvacetiletý útočník může být zatím spokojen s probíhající sezónou, ve které si připsal na své konto 8 bodů (4+4) a je třetím nejproduktivnějším hráčem týmu. Trenér Čermák nasadil talentovaného útočníka do formace k nestárnoucímu Richardu Královi, jež zatím vévodí týmové produktivitě. V brankovišti vládne, s procentuální úspěšností přes třiadevadesát procent, bývalý hráč St. Luis Blues Marek Schwarz a celkově mu patří za reprezentantem Štěpánkem druhé místo v extralize. Už nejen Liberec, ale i Mladá Boleslav se může pochlubit borcem, který pochází ze země tisíce jezer. Z finského Lukko Rauma přišel vyztužit obranu Esa Leihikoinen.

Mladá Boleslav sbírá extraligové body především doma, venku se jí tolik nedaří. Vyhrála pouze na ledě mistrovské Energie a v prodloužení zdolala Litvínov. To dokazují i poslední dva zápasy, které svěřenci trenéra Čermáka prohráli. Nejdříve nestačili na pardubický Eaten – 4:2 a v posledním duelu zadupal všechny naděje na bodový zisk v O2 Areně Roman Červenka, který pěti kanadskými body pomohl sešívaným k vítězství 6:1.

Boleslavští se budou muset obejít v zápase s Libercem bez Jindry, jehož skolila viróza.

Základní informace o soupeř

Rok založení:   1880 jako bruslařský klub
Klubové barvy:  zelená, bílá, černá
Webové stránky: www.bkboleslav.cz
Stadion:        Metrostav Aréna (kapacita 4100)

Hlavní trenér:     Vladimír Čermák
Asistenti trenéra: Jiří Šejba, Jan Vinder
Vedoucí mužstva:   Jan Vinder

Útočníci:
Král Richard   12 (8+4)
Pabiška Lukáš  9 (4+5)
Macho Michal   9 (4+5)

Obránci: Jiruš Valdemar 4 (3+1) Žabka Boris 3 (0+3) Kasík Jaroslav 3 (0+3)

Brankáři: Schwarz Marek 2,20 branky na zápas/úspěšnost 93,46% Valent Michal 2,35 branky na zápas/úspěšnost 94,81%

Poslední tři utkání

11. kolo Mladá Boleslav – Brno      6:1
12. kolo Pardubice – Mladá Boleslav 4:2
13. kolo Slavia    – Mladá Boleslav 6:1

Liberec versus Mladá Boleslav nebo Bílí Tygři versus „lvi“. Souboj těchto dvou celků má čím dál větší prestiž a náboj. Nejbližší extraligové město od Liberce cestuje ke svému třetímu duelu do Tipsport areny. Vzájemná bilance těchto dvou celků je z historického extraligového hlediska vcelku vyrovnaná. Mančafty se utkaly celkem pětkrát a třikrát, z toho vyšli vítězně modrobílí. V letošním roce ale nedokázali ještě Severočeši svého čtvrtečního soka přetlačit. Nejdříve prohráli v Tipsport Hockey Cupu a pak v prvním kole nestačili v Metrostav areně na Krále a spol. v poměru 2:1. Jestli jsme se v úvodu článku koukli, jak si vedla Mladá Boleslav v první čtvrtině loňského roku, musíme se podívat také na čtvrteční domácí tým. Liberečtí mají na svém kontě stejný počet bodů, jako loni po první čtvrtině základní části.

Nový přírustek tygří kabiny Denis Packard.

Po pěti porážkách se tým Jiřího Kalouse opět dočkal tříbodového zisku. Vítězné šampaňské naposledy bouchli Bílí Tygři v sedmém kole proti Litvínovu, když vyhráli 3:1. Mezitím rozdávali Severočeši body, kde se jen dalo. Obdarovali Třinec, Plzeň, Kladno, Slavii a nakonec i Brno. Právě nováček naší nejvyšší domácí soutěže zaznamenal první vítězství po návratu do extraligy. V hale Rondo přelétla Kometa Liberecké jasně 7:2. Před posledním domácím duelem přivítala ale liberecká smečka ve svém doupěti dva nové přírůstky. Ze zámoří se na svou první zahraniční misi vydali útočník Denis Packard a obránce Jason DeSantos. Oba se zapojili do utkání proti MOUNTFIELDU a oba pomohli svému novému chlebodárci jednou asistenci k bodovému zisku. Přihrávka DeSantose navíc měla i vítězný podtext. Na konci se tak mohl i on radovat z vítězství 3:0 a Tero Leinonen ze své druhé nuly v extralize. Zápas, který vyšel domácím se vším všudy, sledovalo ale pouze v ochozech Tipsport areny 3693 diváků, což byla nejmenší návštěva v nové hale od 5. Prosince 2006 tehdy proti Vsetínu. Na mikulášský zápas tenkrát dorazilo něco málo přes tři tisíce fanoušků hokeje.

Liberecká marodka se po uplynulých dnech pomalu ale jistě vyprazdňuje. Momentálně na ní zůstávají jen dlouhodobí marodi Harant a Holub.

Útočníci:
Nedvěd Petr    11 (6+5)
Klimenta Tomáš 11 (3+8)
Hlaváč Jan     10 (6+4)

Obránci: Hunkes Jiří 8 (3+5) Rýgl Martin 3 (1+2 Čakajík Martin 2 (0+2)

Brankáři: Leinonen Tero 2,18 branky na zápas/úspěšnost 92,76% Stejskal Jiří 2,95 branky na zápas/úspěšnost 88,00% Fikrt Michal 4,02 branky na zápas/úspěšnost 85,23%

Poslední tři utkání

11. kolo Liberec - Slavia        5:2
12. kolo Brno - Liberec          7:2
13. kolo Liberec – Č. Budějovice 3:0

Historická bilance v základní části

Liberec vs. Mladá Boleslav