Aktuální zprávy

Bílí Tygři darovali krev liberecké nemocnici

Liberec - Konec dubna se blíží a Bílí Tygři se už pozvolna začínají chystat na novou sezonu. I tak ale pokračují v dobrovolnických činnostech a pomáhají tam, kde je třeba. Teď dokonce v početné skupině deseti lidí vyrazili do Krajské nemocnice v Liberci, kde darovali krev. "V době, kdy Tygři nemohou hrát hokej, chtěli být užiteční jinak a tohle je jedna z možností," řekl týmový lékař MUDr. Roman Mizera.

Celá akce vznikla po dohodě prezidenta klubu Petra Syrovátka, který je dlouholetým dárcem krve, a realizačního týmu spolu s kapitánem Petrem Jelínkem. V liberecké nemocnici se nakonec sešlo šest hráčů, k nimž se z realizačního týmu přidali doktor Roman Mizera, videokouč Aleš Vladyka a sportovní manažer a svazový šéftrenér Filip Pešán.

"Bylo to snadné rozhodnutí, všichni chceme v téhle situaci pomáhat. Pokud je člověk zdravý, měl by nějak přispět," vyjádřil se Pešán, který zároveň prozradil, že dárcovství nebere na lehkou váhu. "Trochu k tomu respekt mám, ale je to věc, která se mi třeba jednou v životě vrátí zpátky."

A jak celý proces probíhal? Tygři nejprve vyplnili formulář, přihlásili se v evidenci, pak jim byl odebrán vzorek krve, proběhlo krátké vyšetření, a poté už mohli jít darovat půl litru krve. "Šlo to rychle, což mě překvapilo. Měl jsem trochu strach z toho, jak se po tom budu cítit, ale je mi dobře. Hodně jsem pil a najedl se, což mi pomohlo," popsal útočník Jan Ordoš.

Ústecký rodák byl prvním z týmu, který šel na řadu a svoji premiéru zvládl bez problémů. "Vždycky mě zajímalo, jak to probíhá, když jdete darovat krev. Když se naskytla tahle příležitost, neváhal jsem," prozradil. Zkušenosti s dárcovstvím krve měl naopak týmový lékař Roman Mizera, který naposledy daroval v rodné Mladé Boleslavi. "Je to nějakých 15 let, od té doby jsem nebyl. Jsem rád, že jsem tak díky této akci znovu učinil," zavzpomínal.

Související

14.10.2021 • Partnerské sdělení

Startuje EDUCA EXPO!

Naši partneři

Generální partner
Generální partner