Bílé Tygry čeká v předehrávce kola severočeské derby

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Bílí Tygři se po šestidenní pauze představí znovu na vlastním ledě. V předehrávce čtyřiadvacátého kola vyzvou litvínovskou Vervu. Liberečtí budou v severočeském derby obhajovat první příčku v tabulce, zápas startuje v 18:10.

HC Verva Litvínov

Litvínov se v poslední době krčí především v dolních patrech tabulky. Verva sbírá kladné body převážně na vlastním ledě, kde vyhrála již šestkrát za sebou. Na cizích kluzištích ovšem černožlutí tápou, v tabulce venkovních zápasů jsou Litvínovští dokonce nejhorší v celé soutěži. V arénách soupeřů nasbírali za jedenáct zápasů pouze sedm bodů a vstřelili dvacet branek, což je nejnižší číslo ve srovnání s ostatními celky.

Petr Nedvěd je se třiceti body nejproduktivnějším hráčem extraligy. Na paty mu však dýchá litvínovský František Lukeš, jak dopadne jejich čtvrteční minisouboj?

Trenéra Vladimíra Kýhose může těšit aktuální forma Františka Lukeše, který si připsal již osmadvacet bodů a dohání vedoucího Petra Nedvěda v tabulce produktivity celé extraligy. Litvínovský útočník měl lví podíl na výhře svého celku v minulém utkání proti Plzni, ve kterém si připsal nevídaných pět asistencí a Verva svého soka deklasovala 8:2. Kapitán Martin Ručinský zatím zůstává trošku za očekáváním, na svém kontě má momentálně deset bodů.

V litvínovském brankovišti operuje dvojice Franěk - Volke. Více odchytaných minut si však bezesporu připsal druhý jmenovaný, jenž příležitostně vypomáhá také prvoligovým Litoměřicím. Svoji premiéru v seniorské extralize si odbyl také Patrik Nechvátal, který pravidelně nastupuje v juniorském týmu Litvínova. Pod Ještěd ovšem mladý gólman vinou zdravotních potíží nepřicestuje.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1945
Klubové barvy: žlutá a černá
Webové stránky: hokej-litvinov.cz
Kapacita stadionu: 7000 (2000 k sezení)

Trenér: Vladimír Kýhos
Asistent trenéra: Jiří Kučera
Vedoucí týmu: Miroslav Rykl

Útočníci:
František Lukeš   28 (10+17)
Viktor Hübl       24 (11+13)
Martin Frolík     14 (3+11)
Obránci:
David Pojkar    7 (0+7)
Karel Kubát     6 (1+5)
Brankáři:
Martin Volke     (941 minut) 2,93 branky na zápas/úspěšnost 89,89%
Petr Franěk      (385 minut) 2,85 branky na zápas/úspěšnost 90,96%
Patrik Nechvátal (102 minut) 5,29 branky na zápas/úspěšnost 82,69%

Posledních pět zápasů:

19.kolo Zlín - Litvínov           3:2
20.kolo Litvínov - Mladá Boleslav 4:3
21.kolo Třinec - Litvínov         7:3
22.kolo Litvínov - Kladno         5:4p
23.kolo Litvínov - Plzeň          8:2

Severočeši se vezou na vítězné vlně. Kalousovi svěřenci vedou extraligu s dvoubodovým náskokem na pražskou Spartu. Bílým Tygrům se pravidelně daří bodovat před vlastním publikem, z Tipsport areny odešli s prázdnou naposledy dvaadvacátého září a v tabulce domácích zápasů drží druhé místo za vedoucím Zlínem.

Marek Pinc má momentálně nejlepší statistiky ze všech brankářů extraligy.

Do skvělé formy se v posledních zápasech rozchytal Marek Pinc, s jehož pomocí v brankovišti vyhráli Bílí Tygři již ve čtrnácti případech. Jeho parťák Tomáš Vošvrda je vinou zranění mimo hru, do zápasu by mohl naskočit až začátkem prosince. V kolonce zraněných je dále Moravec, Víšek a nově také dlouhán Tomáš Urban.

V minulém kole zajížděli modrobílí na slavistický led, kde dokázali po vyrovnaném boji zvítězit 3:1. Do střelecké listiny se poprvé v sezóně zapsal obránce Jan Holub a také Petr Kica, pro něhož to byla také premiérová trefa v extralize.

Libereckým se v letošní sezóně proti Litvínovu daří. Hokejisté z města pod Ještědem dokázali svého soka porazit v přípravě a poté také v rámci jedenáctého kola. Na ledě soupeře vyhráli 6:3. Ve čtvrteční předehrávce se bude muset liberecký tým obejít bez Antonína Duška, který byl uvolněn na hostování do pražské Slavie.

Útočníci:
Nedvěd Petr      30 (12+18)
Bartovič Milan   14   (8+6)
Bárta Michal     13  (12+1)
Obránci:
Trončinský Marek  10 (2+8)
Čakajík Martin     6 (0+6)
Brankáři:
Pinc Marek    (1 040 minut) 1,73 branky na zápas/úspěšnost 93,96%
Vošvrda Tomáš (366 minut)   3,77 branky na zápas/úspěšnost 88,94%

Posledních pět zápasů:

19.kolo Brno - Liberec             2:4