Andrej Podkonický si v zápase s Mladou Boleslaví připsal svůj dvoustý kanadský bod v extralize

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Před utkáním mu to nikdo neřekl, ale po výhře už to na „Podkana“ všichni vybalili, že nasbíral v české extralize dvě stovky bodů. Pikantní ovšem je, že všechny góly a nahrávky nasbíral jen s Bílým Tygrem na prsou. Jeho aktuální bilance je 92 branek a 108 přesných pasů. „Trenéři si ze mě dělali po zápase srandu, že jsme to nasbíral za devatenáct sezón,“ vtipkoval slovenský reprezentant.

Dnes jsi zaznamenal dvoustý bod v extralize. Co to pro hokejistu znamená?
Já jsem o tom před zápasem ani nevěděl. Nevím, jestli je to dobré nebo špatné. Trenér tam měl hlášku, že to mám body za devatenáct sezón. (Smích). Je to ale pěkné číslo.

Kluci to v kabině teda asi taky nevěděli. Což znamená, že budeš asi muset dodatečně koupit nějakou svačinku?
Zatím nikdo nic neříkal, takže uvidíme. Ale zřejmě budu muset nějakou svačinku zaplatit.

Dvoustovkový Andrej Podkonický: "V přesilových hrách to dnes nebylo ono."

Dnes jsi ale mohl nakrojit další stovku, protože šance tam byly. Co chybělo?
Asi víc střelby. Pokud nevystřelím, tak gól nedám. Mohl jsem tam jednou střílet při přesilovce 5 na 3, ale raději jsem volil přihrávku, i když Hunky to měl do prázdné. Dnes to nebylo vůbec lehké utkání. My jsme se docela trápili v koncovce, takže výhra je dnes zlatá.

Čím myslíš, že jste Boleslav udolali?
Asi druhou brankou. Oni pak nehráli tak jako předtím. Mladá Boleslav dobře bránila a my jsme se tam těžko dostávali. Byli jsme trošku nervózní a do toho ještě přibyly přesilovky, které nám dnes vůbec nešly. Nehráli jsme dostatečně do těla a nebyli jsme dostatečně agresivní. Z naší strany to byl špatný zápas.

Nastupuje hodně mladých kluků kvůli velké marodce v obraně. Jak jste s nimi spokojení?
Dvakrát jsme s nimi vyhráli a dvakrát jsme nedostali ani branku. Hrají dobře zezadu. Je dobře, že dostanou šanci a že podávají takové výkony. Je to určitě smůla, že máme tolik zraněných beků, protože do play-off nám to bude chybět. Honza Výtisk je pro nás obrovská ztráta. Škoda, že nepřišel ještě nějaký bek, ale na trhu bylo těžké někoho sehnat. Musíme se s tím poprat.

Čeká vás přímý souboj o první místo v extralize. S čím pojedete do Slezska?
Určitě tam jedeme s tím, že chceme vyhrát. Každý říká, že první místo je prokleté. Ale zase proč nebýt první, když tu šance je? Pro každé mužstvo to hodně znamená, když skončí na prvním místě. Nikde není napsáno, že se může klidně historie změnit a může se jít do finále play-off z prvního místa. Budeme se chtít určitě umístit nahoře.

Ty sám jsi zažil jaké to je, vyhrát základní část. Podařilo se Ti to v sezóně 2005/06 a i o rok později v ročníku 2006/07. V prvním případě jste vypadli s Českými Budějovicemi a v tom druhém v semifinále se Slavii. Což znamená, že pro Liberec není první místo zrovna nejlepší. Může být tedy aspoň lákadlem možná případná vstupenka do hokejové Ligy mistrů?
I z této stránky se na to dá určitě dívat, že se v Liberci bude hrát Liga mistrů. To je samozřejmě jedno pozitivum pro klub, management a pro všechny co se kolem hokeje pohybují. My vůbec nebereme to, že máme nějaký náskok. Pro nás je momentálně důležité skončit na prvních dvou místech, protože celé play-off budeme hrát doma.

Andreji, díky za rozhovor a hodně štěstí v neděli.

Slavná trojice aneb selská jízda