Andrej Podkonický po Utkání hvězd: Liberec byl pro mě domov, bylo krásné se sem vrátit

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Nedělní exhibice libereckých legend se mimo jiné zúčastnil i slovenský forvard Andrej Podkonický, který ve městě pod Ještědem strávil necelých sedm sezón. Tygry samozřejmě stále sleduje, a tak mu nemohl ujít ani zisk mistrovského titulu. „Byl jsem velmi rád, když konečně vyhráli extraligu. Celá organizace si to za roky práce zasloužila,“ svěřil se.

Jaký byl pro tebe návrat do Liberce?
Nádherný. Liberec byl pro mě domov, bylo krásné se sem vrátit. Je super, že Tygři pro nás uspořádali takovou exhibici. My si to znovu mohli oživit a zahrát si v dresu tohoto úžasného klubu. Byla to pecka.

Hrajete třeba ještě někde s Lubomírem Vaicem?
Já už nehraji, mám zdravotní problémy. Na ledě jsem byl po dlouhé době. S Lubomírem jsme v kontaktu. Nechodíme spolu hrát, ale navštěvujeme se.

Jaká je tedy tvá hokejová současnost?
Aktuálně jsem hlavní trenér ve Zvolenu, takže při hokeji jsem stále. Tři roky jsem byl asistent a nyní už jsem head coach v áčku.

Co se ti vybaví, když se řekne Liberec? Jak důležitá část kariéry to pro tebe byla?
Asi ta nejlepší. Bylo to šest sezón a Liberec se stal mým domovem. Chtěli jsme tu zůstat žít s celou rodinou a myslím si, že Bílí Tygři patří mezi nejlepší kluby v Evropě. Pokaždé se sem rád vrátím, ty vzpomínky jsou úžasné.

Tygři nakonec dokráčeli až k mistrovskému titulu. Co říkáš na to, kam se celá organizace vypracovala?
Musím vyzdvihnout pana Petra Syrovátka a lidi, kteří mu pomáhali, aby dosáhl toho, co chtěl. Patří mu velký dík za to, co zde dokázal. Je to příklad toho, jak se dělá hokej.

Jak v této době Tygry sleduješ?
Stále. Byl jsem velmi rád, když konečně vyhráli titul. Celá organizace si to za roky práce zasloužila. Ta se poté odráží v těch hráčích, které Liberec vychovává pro Evropu a pro NHL. Je to neskutečná pohádka.

Je to znát i na počtu Slováků, kteří tu hráli nebo stále hrají?
Samozřejmě. Chodí sem ti z nejlepších Slováků. Každý sem rád chodí, protože ten klub má jméno. Zázemí je tu neskutečné.

Slavná trojice aneb selská jízda