Alespoň bod jsme uhrát mohli, ohlíží se za duelem na Spartě Marek Pinc

Date of publication Author Robin Mana

P r a h a - Několikrát sice zneškodnil dobrými zákroky pokusy sparťanských střelců, na výhru nad vedoucím týmem tabulky to však tentokrát nestačilo. Navíc mu ani příliš nepřálo štěstí, když ve druhé třetině inkasoval branku po odrazu puku od brusle Dominika Pacovského. Za neúspěšným vystoupením na ledě Pražanů se krátce ohlíží brankář Marek Pinc.

Marku, dnes jste si docela slušně zachytal, ale dostal jste kuriózní gól v podstatě přímo z vhazování. Jak jste tu situaci viděl?
Petr Nedvěd tam vyhrál buly a od soupeřovy brusle se to odrazilo přímo do branky. Byl to hodně smolný gól, vůbec jsem nestačil zareagovat. Taková věc se stane jednou za rok, nás to potkalo zrovna na Spartě. Je to škoda, myslím si, že alespoň bod jsme dnes uhrát mohli.

Marek Pinc

Myslíte tedy, že to byl určující moment zápasu?
To asi ne. Takový gól samozřejmě každé mužstvo trochu srazí, ale především jsme dostali šest branek, a to se pak těžko vyhrává.

Našel byste tedy jiný okamžik v zápase, který rozhodl o tom, že nakonec odjíždíte z Prahy s prázdnou?
Myslím, že chyba byla, že jsme za stavu 1:0 dostali dva góly během jedné minuty, ale jinak jsme sehráli celkem dobrý zápas. Padlo hodně branek a fanoušci se museli bavit.

Zápas se nesl díky akci „Sparta vzdává hold“ v poněkud svátečnějším duchu. Sparta sehrála zápas ve speciální edici dresů, přišlo více než jedenáct tisíc lidí. Cítili jste díky tomu větší motivaci soupeře porazit?
To vůbec ne. Chtěli jsme se soustředit sami na sebe, jít do zápasu jako vždycky s tím, že chceme maximálně bodovat. Nevyšlo to, porážka nás mrzí.