Zahraje si Miroslav Duben play-off pošesté v řadě?

Date of publication Author František Micko, Radek Vokál

Libereckou defenzivu přišel před novou sezónou posílit třicetiletý obránce Miroslav Duben. Rodák z Jihlavy oceněný titulem Nejlepší nováček sezóny 1997-98 přichází do Liberce z Pardubic, kde mu skončila smlouva. "Nad nabídkou Liberce jsem neváhal ani chvíli," prozradil. Duben dobře ví, jak chutnají zápasy play-off - v posledních pěti letech se totiž jeho tým pokaždé účastnil vyřazovacích bojů, ať už prvoligová Dukla nebo extraligové Pardubice. V roce 2000 jeho Dukla vyhrála 1.ligu a šla až do baráže, loni s Pardubicemi si zahrál finále extraligy. Pod Ještědem by rád v nastoleném trendu pokračoval: "Všichni tu věříme v postup do play-off, určitě se o něj popereme," slibuje zkušený bek a trojnásobný reprezentant.

Před nadcházející sezónou jste podepsal kontrakt s Bílými Tygry. Co tomu předcházelo?
Byl jsem v Pardubicích čtyři roky a cítil jsem, že již potřebuji nějakou změnu. Já chci hodně hrát, což by v pardubické konkurenci nemusela být jistota. Skončila mi smlouva, a tak mi liberecká nabídka přišla vhod.

Jihlavská Dukla, která nyní postoupila zpět do nejvyšší soutěže a za kterou jste bojoval v extralize i později v 1.lize, o vás zájem neprojevila?
Z Dukly se mi neozval nikdo. Bílí Tygři byli jedním z prvních klubů, které projevili zájem. Nad možností jít do Liberce jsem vůbec neváhal.

Zahrál jste si také v reprezentaci. Myslíte si, že se vám v dresu Bílých Tygrů podaří opět bojovat o reprezentaci?
Jistě by bylo hezké, kdyby si mě reprezentační trenéři všimli, ale na to nyní nemyslím. Pro mě je nejdůležitější, aby se dařilo Bílým Tygrům a abychom vítězně procházeli extraligou.

Máte mezi vašimi novými spoluhráči nějaké kamarády, se kterými se znáte z dřívějších působišť?
Ve stejných klubech jsem se potkal pouze s Pavlem Faltou v Jihlavě a se Standou Procházkou, který je z Pardubic. Ostaní nynější spoluhráči byli vždy mými soupeři na ledě.

Co od svého působení v dresu Bílých Tygrů očekáváte?
Určitě to, v co všichni věříme, tedy postup do play off, a také další perspektivu mého hokejového života. Věřím, že se mi to v dresu Bílých Tygrů podaří.

Na jak dlouho jste podepsal v Liberci smlouvu?
Smlouvu s Bílými Tygry jsem podepsal na tři roky, což si myslím, že je optimální doba.

Jaké máte ještě hokejové cíle?
Být zdravý a odehrát co nejvíce úspěšných zápasů v dresu Bílých Tygrů.

Po suché letní přípravě vás čeká dovolená. Prozradíte, kam máte namířeno?
Zatím jsem o tom nepřemýšlel. Pro mě je nyní důležité, abych vyléčil drobná zranění, protože sezóna se blíží a na tu musím být zcela zdráv.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí.

Slavná trojice aneb selská jízda