Největší českou zbraní na olympiádě bude srdce a skvělá parta, myslí si Milan Hnilička

Date of publication Author Jan Švanda

Bílí Tygři budou mít své zastoupení na Zimních olympijských hrách v Turíně. V roli brankářské trojky odjíždí na hokejový turnaj liberecká opora Milan Hnilička, kterého jsme krátce vyzpovídali.

Milane je olympijský hokejový turnaj největším svátkem pro hokejistu?

"Asi trochu ano. Je to dáno tím, že se koná jednou za čtyři roky. Všichni se tam snaží jet, NHL se přeruší, jedou tam ti nejlepší hráči. Je to hokejový svátek a já jsem strašně moc rád, že jsem se dostal do nominace."

Jak moc Vám vadí, že stejně jako v Naganu budete trojkou, která se s největší pravděpodobností nedostane ani na lavičku během zápasu?

"Tak samozřejmě bych rád hrál, všichni chceme hrát, ale přijmu jakoukoliv roli v národním mužstvu a pro mě je velká čest být nominovaný za Česko. Post brankářské trojky je prostě úděl."

Jaký je podle Vašeho názoru Český národní tým? V čem by měla být jeho největší síla?

"Budu se opakovat, naše síla je největší v tom našem srdci a skvělé partě."

Jaké vzpomínky máte na poslední olympijský zlatý úspěch, na olympiádu v Naganu?

"Já na to vzpomínám jako na šablonu, která nám ukázala, jak se vyhrává. Ten tým co tam předvedl, to prostě začínalo od Dominika Haška, který předváděl vynikající výkony. Tým se obalil kolem něj, výborně bránil a český hokej má neuvěřitelné množství šikovných hráčů směrem dopředu, ať útočníků nebo obránců a díky nim jsme dokázali v důležitých okamžicích zápas rozhodnout."

Český národní tým byl v Lillehammeru v r. 1994 bez cenného kovu, následně vyhrál v Naganu, v Salt Lake City vypadnul ve čtvrtfinále s Ruskem, takže je asi zbytečné se ptát, jestli může mít jiné než medailové ambice, že?

"Jednoznačně, myslím si, že budeme mít stejné ambice jako vždy. Výsledky nasvědčují, že patříme mezi TOP 3 na světě, ne-li výš a naše ambice budou rozhodně ty nejvyšší."

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí v Turíně!

Milan Hnilička v dresu české reprezentace

Foto: © Marek Netolička

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu