Za pochvalná slova trenérů jsem strašně rád a motivují mě, svěřuje se mladá puška Ondřej Chrtek

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Do domácí odvety s Mladou Boleslaví, kterou Tygři po dramatické koncovce ovládli v prodloužení, nasadil Filip Pešán mnohem zkušenější sestavu, než tomu bylo doposud. Většina hráčů si tedy odbyla zápasovou premiéru, což se ovšem nedá říct o Ondřeji Chrtkovi, jenž zatím nechyběl u žádného přípravného utkání. "Snažím se hrát furt stejně", nedělá ze situace vědu devatenáctiletý forvard.

Bylo to skutečně divoké utkání, ale nakonec jste byli šťastnější, když jste po gólu v poslední sekundě zvládli prodloužení. Věřil jsi, že se vám to ještě podaří zvrátit?
Ano, určitě věřil! Myslím si, že jsme hráli celý zápas dobře. Bohužel nám to tam ve třetí třetině napadlo a Boleslav otočila skóre, ale věřil jsem, že vyrovnáme. Naštěstí to tam z poslední střely spadlo!

Čím to, že hosté ve třetí části otočili skóre? Polevili jste, nebo se Bruslařům prostě začalo víc dařit v zakončení?
Přesně tak. Párkrát se jim to tam odrazilo a padlo jim to tam. Ale jak říkám, my jsme nesložili zbraně, bojovali do poslední vteřiny a vyplatilo se to.

Nastoupil jsi ve formaci s Honzou Jeníkem a Lukášem Krenželokem. Ve vaší lajně se tedy snoubilo mládí se zkušenostmi. Jak se ti hrálo?
Oba jsou výborní hráči! Kržel už to hraje dlouho, je zkušený a velice nám pomáhal. Já jsem se tam s Honzou Jeníkem snažil lítat a myslím si, že ten výkon nebyl vůbec špatný.

"Mezi týmy panuje určitá rivalita."

Právě Lukáš Krenželok ti v úvodu utkání chystal šanci před prázdnou klec, ale bohužel se ti nepodařilo zakončit...
Bohužel mi puk projel mezi bruslemi. Chyběl jen kousek, škoda, že to tam nepadlo.

Zdálo se, že zápas byl poměrně vyhrocený, nejvíce z prozatímních přípravných duelů. Jak jsi to vnímal na ledě?
S Boleslaví jsou to pokaždé vyhrocené zápasy, mezi týmy panuje určitá rivalita. Nemyslím si, že by to bylo nějak výrazně více vyhrocené, než u předchozích zápasů, ale určitě tam hraje roli právě vzájemná rivalita.

Jak jsi spokojen se svými výkony v přípravě "áčka"?
No nevím! (úsměv) Hodnocení bych radši nechal na někom jiném. Já se snažím hrát furt stejně.

Zrovna Filip Pešán si tvoji práci pochvaloval. Jaké to je, být vyzdvižen v konkurenci extraligových hráčů?
Každá pochvala samozřejmě potěší. Za každou pochvalu, zvláště, pokud je od trenérů, jsem velice rád a motivuje mě to k další a další práci. Uvidíme, kam to povede.

Koncem srpna čeká Liberec přípravný turnaj ve Švýcarsku. Máš zprávy, jestli tam odcestuješ?
Ještě nevím, nominace se bude teprve řešit. Já bych se do výběru samozřejmě dostal velice rád.

Ladislav Šmíd vyváží kotouč

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu