Aktuální zprávy

Jaškova bilance? Sedm bodů v šesti zápasech. Teď čeká Comets play-off

Liberec - Po skončení tygří sezony podepsal Lukáš Jašek zkušební amatérský kontrakt do konce sezony s týmem Utica Comets, farmou Vancouveru Canucks, který Jaška draftoval. A mladý forvard se v zámoří rozjel! Nyní čeká jeho tým play-off.

Že bude přechod do farmářské soutěže náročný? Lukáš Jašek do American Hockey League naopak vlétl skutečně ve velkém stylu. Hned ve svém prvním utkání si připsal tři body za gól a dvě asistence. A tím to nekončilo, v dalším utkání opět bodoval, když dvakrát přihrál na gól. I díky němu si Utica pojistila příčky znamenající play-off.

V závěru základní části se sice Jaškovu klubu nedařilo, když Comets třikrát v řadě prohráli a navíc během těchto tří duelu vstřelili pouze dva góly. Poslední zápas proti Binghampton Devils ovládli 4:3 po prodloužení. A byl to právě Lukáš Jašek, kdo svému týmu přesnou trefou v nastaveném čase zajistil výhru.

Proti vítězi základná části

Celkem tak posbíral v šesti zápasech základní části sedm bodů za tři branky a čtyři asistence. Do statistik si připsal i dvě trestné minuty a v tabulce účasti na ledě +/- se dostal na pozitivních +3.

Nyní čeká Uticu play-off AHL, v níž v prvním kole narazí na Toronto Marlies. Farma torontských Maple Leafs si počínala v základní části skvěle, když ze 76 zápasů hned 54 vyhrála a posbírala 112 bodů, což znamenalo prvenství ve východní konferenci a také vůbec nejlepší bilanci v celé soutěži.

Už jen to samo o sobě ukazuje, že Jaška a jeho spoluhráče nečeká vůbec nic jednoduchého. V play-off však může být vše jinak a role favorita se nemusí vždy potvrdit. Jak si Utica spolu s Lukášem Jaškem povede? Vyřazovací boje odstartuje v noci ze soboty na neděli, série se hraje na tři vítězné zápasy.

Lukáš Jašek s kotoučem na holi

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner