Fotografie z druhého semifinále - 1.část

Date of publication Author Radek Vokál

Také druhé semifinále se hrálo ve vysokém tempu a nasazení a bylo plné skvělých brankářských zákroků i tvrdých soubojů. Smolným byl pro do té doby velmi aktivního Leoše Čermáka, který utrpěl zranění oka.

Hodinu před zápasem vládla před Duhovou arénou pohoda, na vše dohlížela pardubická policie - jak jinak, než na koních. (S jakými pomocníky se ukáže policie liberecká?)

Milan Hnilička měl hned od prvních vteřin plné rukavice práce, Mikesku si hlídá Šmíd

Za chvíli se v další šanci objevil Petr Průcha, Hnilička opět zasahuje lapačkou

A další zákrok, tentokrát po střele Mikesky, přihlíží Hanzlík a Bulis

Obrovská šance na druhé straně, Klouček po Kotalíkově průniku vystřelil, puk se odrazil k Vrbatovi, který se pokusil zasunout, puk ale proskákal brankovištěm...

... a objevil se na druhé straně, kde už se ho ujal Michal Rozsíval

Ve 13.minutě v rohu u Lašáka vypadl držák plexiskla, hráči tak měli neplánovaný time-out

Před Hniličku se po pravém křídle přiřítil Hemský, liberecký gólman se pohotově položil a znemožnil Hemskému zakončení

Na odražený puk si ale najel Průcha, jeho dorážka však mířila mimo

Dvě minuty před koncem první třetiny byl za sekání na Čermáka vyloučen Průcha

Při přesilovce pálí od modré Fischer, nadskakuje Kotalík, v pozoru stojí Linhart. Vaic čeká na případnou dorážku

Chvíli poté se ve své druhé šanci objevil Vrbata, který zamíchal s pukem a zpoza brány se pokusil zasunout, puk ale opět jen proběhl po brankové čáře a u druhé tyče si jej vyzvedl Dopita

V rohu bojují v úvodu druhé třetiny o puk Čáslava s Procházkou

Blízko skórování byl Jiruš, tomu ale před dorážkou v poslední moment vypíchl puk Koukal

Čermák se pak v brankovišti střetl s Hemským a Lašákem, který náraz neustál

Lašák kryje ránu Modrého

A do potyčky se vrhl pro změnu Rataj

Situace před druhým gólem. Puk se odrazil k Andreji Novotnému k modré čáře, který napřáhl "až za uši" a vyslal nechytatelný projektil. Do střely se vrhá Šmíd.

Odpověď přišla za 134 sekund, Andrej Podkonický napodobil Leoše Čermáka z předchozího zápasu a téměř ze stejné pozice trefil přesně nad vyrážečku - Pardubice vedou už jen 2:1

Klouček neubránil Mikesku, který zavezl puk před branku

Aleš Kotalík neuhlídal Hejduka, Milan Hnilička si ale poradil

O puk bojují ve středním pásmu Kotalík, Bulis a Čermák

Bulis souboj neustál

Na konci 33.minuty dohrával souboj Andrej Podkonický, nakonec z toho byla větší bitka

Podkonickému přispěchal na pomoc Hanzlík, který si vzal na starosti Petra Průchu

Ještě než oba kohouty od sebe sudí Rittich oddělil, stačili si vyměnit pár dobře mířených ran. Dole se pak do sebe zaklesli Rozsíval s Vaicem

Podkonický přišel zavalenému Vaicovi na pomoc

A rozhodčí pak museli dát hlavy dohromady a rozdělit tresty. Nakonec vyfasovali dvě minuty za hrubost Vaic, Hanzlík, Michal Rozsíval a místo Průchy také Aleš Hemský, který v potyčce vůbec nebyl. Koukal dvě minuty za předchozí podražení Nováka, takže Bílí Tygři hráli přesilovku.

Po kotouči se vrhá Blažek, kterému chytrým "buzarem" poslal přihrávku do brejku Dopita. Místo puku nakonec v brance skončil Hnilička a Blažek

... který míří na střídačku

Jiruš hledá při přečíslení před brankou Čermáka, přihrávce se snaží zabránit Čáslava, přihrávka ale Čermákovu hůl nenašla

Při přesilovce vypálil z pravého křídla Tomajko, Lašáků puk ztlumil

Zásah sledují Rataj, Novotný a Čermák

Rozhodčí Mikula se ocitl v tísni při souboji Tomajka, Dopity a Modrého

Čáslava brání Modrého, vpravo Rataj poslal k zemi Snopka

Rataj se dostal k puku, hned ho ale o něj připravil Bulis

V přerušené hře se vrací na led účastníci šarvátky Hanzlík, Vaic, Rozsíval a Hemský

Procházka na vhazování s Dopitou

V krkolomné pozici Průcha s Hanzlíkem, v brankovišti skolil Bulis Modrého, vše sleduje Podkonický