Další oprava už neexistuje

Date of publication Author Jiří Beníšek

Zápas, ke kterému se upínají zraky celého hokejového Liberce a samozřejmě všech fanoušků Bílých Tygrů, kteří v Liberci nebydlí. Tak to je čtvrteční utkání v Sazka Areně. Rozhodující, sedmý čtvrtfinálový zápas mezi domácí Slavií Praha a Bílými Tygry. Kdo postoupí do semifinále a kdo bude vyřazen? Jak svůj tým připravil trenér Josef Paleček? Na tuto hádanku dá odpověď podvečerní utkání.

Začátek zápasu je stanoven na 17.00 hodin, utkání přenáší ČT2. Přesto se do Prahy chystá doslova armáda příznivců, aby „svým Tygrům“ vytvořila domácí prostředí v supermoderní Sazka Areně. Dopolední rozbruslení ale absolvoval tým Bílých Tygrů na svém domácím ledě ve Svijanské aréně. Jak již je tradicí, měl ho na povel kapitán Vašek Novák, trenér Josef Paleček přihlížel z hlediště. Při té příležitosti odpověděl na několik otázek.

Trenére, jaká je nálada v kabině?

Nálada je dobrá, bojovná. Všichni jsou odhodláni zlomit prokletí Sazky a dneska vyhrát.

Může Vás soupeř vůbec ještě něčím překvapit?

Je to sedmý zápas, co hraje Slavia, to dobře víme. Víme také, co by na ni mohlo platit, co by mohlo vést k úspěchu.

Měli jste před tímto utkáním nějakou speciální přípravu?

Nic speciálního jsme nedělali, proběhla normální příprava. Ty zápasy jdou hrozně rychle za sebou, nejde vymýšlet nic nového, co se týká například taktiky. Oba týmy jsou navzájem tak přečtené, že těch možností na změnu je málo.

Kudy podle Vás povede cesta do semifinále?

Trpělivost, herní disciplína a dobrá obrana můžou vést k úspěchu. Musíme prostě dodržet to, co si řekneme.

PŘIPOJ SE DO HRY | Až na doraz!