Bílí Tygři Liberec

Michal Řepík: Víme, jak otáčet takovéhle zápasy!

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Dvě branky první lajny pomohly Tygrům k dalšímu famóznímu obratu na domácím ledě. Podruhé v sezoně se trefil i Michal Řepík. "V kabině jsme silní. Věříme si a pomáháme si navzájem," velebí přednosti týmu liberecká dvaašedesátka.

Michale, ty jsi se poprvé do dějin zápasu zapsal vyloučením za vyhození puku mimo hřiště. Hosté pak v následné přesilovce 5 na 3 dokázali skórovat...
Oni nás tam dost točili a už jsme byli hodně unavení. Já jsem to chtěl jenom odhodit na mantinel, protože už to opravdu před naší bránou hořelo, ale jak tady máme ta krátká plexiskla, tak jsem to prostě přestřelil. Samozřejmě jsem to nechtěl udělat. Oni nám z toho pak dali ten gól na 0:2, zaplať pán bůh jsme to obrátili.

Potom přišel gól na 1:2. Ten byl asi hodně důležitý, protože před tím jste měli hodně šancí, které gólem neskončily...
My jsme tam nějaké šance měli a oni hráli docela dobře dozadu. Drželi tu modrou čáru a nám se přes ní strašně těžko dostávalo. Potom jsme tam měli tu přesilovku 5 na 3, to jsme tedy nevyužili a skočil do hry hráč na 5 na 4. Tam jsme to díky bohu sehráli a dali jsme z toho kontaktní branku asi tři minuty před koncem druhé třetiny. To nás nakoplo a my jsme si v kabině řekli, že to prostě musíme zvládnout tak jako se Spartou. To nám taky ohromně pomohlo, že víme, jak otočit takové zápasy.

Říkáš, že víte, jak otočit takovéhle zápasy. Tak jak?
Jsme silní v kabině. Věříme si a pomáháme si navzájem. Na ledě za tím prostě nějak jdeme. Není na to asi žádný jiný recept. Já cítím, že jsme odhodlaní a silní. Už se nám to dvakrát povedlo.Je to o tom, že když se to povede jednou, tak podruhé už je to snazší?
No nevím, jestli je to snazší, ale určitě to pomůže sebevědomí. My jsme si to vyzkoušeli minule se Spartou a věřím, že nám to pomohlo.

Je to také tím domácím prostředím?
Fanoušci jsou super. Zatím se nám tu s nimi daří, což vlastně platilo i v přípravě, takže jsme tady spokojení.

Vnímáte třeba i to, že se daří a že se nemusíte strachovat ve spodní části tabulky?
Samozřejmě vnímáme, že jsme nahoře. Určitě je to hezké. Já to ale nějak detailněji nesleduji, já chci vyhrávat. Všichni moc chceme vyhrávat každý zápas a získávat co nejvíc bodů, abychom se dostali do nějakého dobrého postavení. Je to taková třešnička na dortu za naše výkony, ale sezona je dlouhá, takže musím šlapat dál. Ale určitě je to hezčí, než kdybychom se museli plácat kolem desátého místa.

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

DESÍTKA ×2 | Ve kterém roce hráli Tygři play-off?

Nejnovější články

Souboj šelem pokračuje! Za stavu 1:1 se čtvrtfinálová série přesouvá pod Ještěd

Momenty z historie: Zády do hry

Na pátek uvolněna poslední místa do 4. NP, také čtvrtek se blíží k vyprodání

Z našeho fanshopu

Kšiltovka bílá lesklá modré logo

330 Kč
Koupit

Hrnek PO 2023

165 Kč
Koupit

Puk PO 2023 originál

110 Kč
Koupit

Polštář bílý TYGŘI

295 Kč
Koupit