Bílí Tygři Liberec

Tenhle gól pomůže mně i Birnymu, myslí si po své gólové premiéře Michal Řepík

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Dlouho dlouho čekala česká hokejová veřejnost na úvodní branku jednoho z dua Birner-Řepík. Dočkala se v 6. kole, když se po nahrávce prvního jmenovaného prosadil Michal Řepík. "Věřím, že nám tenhle gól pomůže," doufá premiérový extraligový střelec.

Michale, jak bys zhodnotil utkání?
Bylo to drama. Pro nás je to super výsledek, ubojovali jsme to. Snad nám to pomůže k tomu, abychom zase udělali nějakou šňůru. Teď nás tady čekají těžcí soupeři, ve středu přijede Sparta. Musíme se na to připravit. Dneska jsme to odmakali, všichni od brankáře po posledního hráče./p>

Zaznamenal jsi první extraligovou branku, jak velkou z toho máš radost?
Mám velkou radost. Je to první gól, na který jsem čekal šest zápasů. Oddychl jsem si a doufám, že už to tam teď bude padat. Myslím, že to pomůže i Birnymu a vlastně celé naší lajně.

Ta souhra byla opravdu moc pěkná, mohl bys ji popsat z tvého pohledu?
Já jsem dostal přihrávku na střed a věděl jsem o Birnym. Ten byl jenom trochu za mnou, takže jsem na něj počkal, hned jsem mu to přihrál do strany a šlapal jsem do brány. On mi to pak výborně prohodil zpátky a já už měl před sebou jenom prázdnou bránu. Díky Bohu jsem to trefil.

Proč to čekání na gól trvalo tak dlouho?
To se stává. Myslím, že jsme dosud nehráli špatně. Měli jsme šance, ale prostě to tam nechtělo padat. Trochu se vytrácelo to sebevědomí, člověk nad sebou už malinko začal přemýšlet. Tohle by ale mohl být ten odrazový můstek k tomu, abychom dávali více branek.

Znamená to tedy, že se Michalové probudili?
Doufám, že ano. Výkonnostně jsme na tom nebyli špatně. Myslím si, že to byla jen otázka času, kdy něco vyjde. Uvidíme, jak to bude v dalších zápasech. Snad to z nás spadlo. Je úplně jedno, jestli dá gól Vampi nebo Birny, týmu to jen pomůže. Hrajeme hodně, jenom musíme dávat branky.

Vám chyběly opravdu jen ty trefy. Měli jste vždy gólovku skoro každou třetinu...
I dneska tam byly příležitosti, akorát to tam nespadlo. To se ale stane každému hokejistovi v kariéře. Člověk hodně hraje, chce dávat góly a co nejvíce pomoci tomu týmu, jenže najednou to tam nepadá a sebedůvěra jde hned dolů. Já věřím, že nám tenhle gól pomůže.

Bude za tu premiérovou trefu nějaké zápisné?
No tak je to první gól. Pluto teď drží kasu, takže určitě budu muset něco zaplatit. (směje se)

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

DESÍTKA ×2 | Ve kterém roce hráli Tygři play-off?

Nejnovější články

Souboj šelem pokračuje! Za stavu 1:1 se čtvrtfinálová série přesouvá pod Ještěd

Momenty z historie: Zády do hry

Na pátek uvolněna poslední místa do 4. NP, také čtvrtek se blíží k vyprodání

Z našeho fanshopu

Trumpeta velká

145 Kč
Koupit

Kšiltovka bílá lesklá modré logo

330 Kč
Koupit

Převlek na zrcátka PO 2023

175 Kč
Koupit

Čepice bílá TYGŘI

265 Kč
Koupit