Bílí Tygři Liberec

Na zápas v obleku? Nic jiného nepřichází v úvahu, souhlasí Řepík s Birnerem

Date of publication Author Vítězslav Čermák

Kolo co kolo, týden co týden. Takřka nepřetržitě bude hokejová obec sledovat dění v extraligové tabulce, ale za jedno už Tygři berou body předem. Letní změny v klubu se totiž dotkly i povinného dress codu a hráči tak musí chodit na domácí zápasy v obleku. Liberec přebírá zavedené zvyky z NHL.

Když kouč Filip Pešán přišel v létě s tím, že zavede povinný dress code, fanoušky Tygrů to překvapivě rozdělilo na dva tábory. Jedni z toho nápadu byli nadšeni, druzí ho odsuzovali či považovali za zcela zbytečný. Se startem extraligy každopádně budou Tygři v oblecích viděni často. A zvučné letní posily? Ty z toho jsou doslova nadšené.

Řeč je o útočné dvojici Michalů, kteří toho v hokeji už hodně prožili. Jak Řepík, tak Birner mají spoustu zkušeností z ciziny. „Když jsem se dozvěděl, že budeme mít obleky, hned jsem psal Filipovi, že se mi to moc líbí,“ vzpomíná Birner na svou první reakci. Podobná byla i u jeho parťáka.

„Od té doby, co jsem šel do Ameriky, jsem na dress code zvyklý. Nosili jsme oblek v juniorce, na farmě, samozřejmě v NHL. A všude to bylo naprosto běžné,“ popisuje Řepík. „Dokonce když jsme jeli autobusem na zápas, 20 minut před městem jsme zastavili a převlíkli se ze šusťáků do saka.“ Oblek nosil při angažmá v pražském Lvu i ve švýcarské lize, kde strávil závěr minulé sezony.

Jen před rokem ve Finsku, kde hájil barvy Pelicans Lahti, podobný zvyk nezažil. „Byl to pro mě šok, když tam kluci chodili na utkání v teplákách,“ přiznává. „Pak vám ani nepřijde, že je to nějaká událost, takže začátky někdy bývaly ospalé. Když přijdete v saku, naopak hned víte, že se něco děje.“

I Birner už dress code bere jako součást svého hokejového života. A kritikům nově zavedeného zvyku vzkazuje: „Nikomu neberu jeho názor, ale buďte si jisti, že je to krok dopředu. Na rovinu říkám, že by to nemělo být pouze v Liberci, ale napříč celou extraligou. Okamžitě by jí to zvýšilo kredit.“

Podle něj je reprezentace klubu minimálně stejně důležitá jako výkony na ledě. Tygří organizace si i tímto krokem posiluje respekt, dává klubu lesk. „Vezměte si, že můžete jít po zápase na týmovou večeři nebo se setkáte s lidmi, kteří klubu dávají nemalé peníze. Máme tam být v teplákách? V džínách? To by asi nebylo moc důstojné, že?“ dává Birner za příklad.

A přidává další: „V Česku není jednoduché sehnat sponzorské peníze, a když je jdete shánět, taky musíte dobře vypadat. A my hráči jsme toho všeho podstatnou součástí, takže bychom se měli nejen chovat dobře, ale i dobře vypadat. Odsud to přece všechno začíná.“

„Když jdete do práce, taky byste měli jít slušně oblečeni. A hokej naše práce je,“ doplňuje forvard Řepík. „Jsem opravdu rád, že v Liberci myslí i na tohle. Oproti minulé sezoně se prý změnily i nějaké věci v kabině, ale v Americe taky nešlo hodit dres na zem. Musel být pověšen, jinak jste hned platili pokutu,“ líčí.

„Takové tradice tu musí mít své místo. Vyjadřuje to respekt ke klubu, týmu i spoluhráčům.“

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

NAD(H)LED | Nicol Lucák Čupková: Dříve se hráčky v Rusku klidně popraly v kabině o přestávce

Nejnovější články

Chcete originální dres s vlastním jménem před Vánoci? Šanci máte již pouze dnes

Liberec na ledě Motoru padl

Nad(h)led #25: Mládežnická trenérka Bílých Tygrů, ale také olympionička Nicol Lucák Čupková

Z našeho fanshopu

Taška šedá na notebook

550 Kč
Koupit

Kšiltovka modrá s logem a drápem

450 Kč
Koupit

Přívěšek stříbrný s logem

45 Kč
Koupit

Minidres bílý 22/23

155 Kč
Koupit