NHL míří do Liberce

Date of publication Author Tisková zpráva

Už na podzim tohoto roku se stane Liberec dějištěm mimořádné sportovní události. Věhlasný celek z nejslavnější hokejové soutěže NHL Boston Bruins přijede do Liberce, kde změří síly s libereckým celkem Bílých Tygrů. Bílí Tygři se tak stanou historicky prvním českým týmem, který se ve svém domácím prostředí postaví proti celku z NHL.

Dohodu o pořádání tohoto výjimečného utkání uzavřel liberecký klub s NHL a Českou sportovní začátkem května. Boston tak do liberecké Tipsport areny zavítá 5. října. Velké plus pro dotažení dohody bylo i zázemí libereckého klubu. Moderní aréna a rozměry hrací plochy, které jsou totožné s NHL, celé jednání příjemně urychlila.

Tým NHL v Liberci - již 5. října

Diváci se mohou těšit na představení jednoho ze zakládajících týmů NHL, který získal ve své historii 5 Stanley Cupů, a v současnosti v jeho týmu figurují i dva Češi – David Krejčí a Vladimír Sobotka.

Tygři již mají jasno o tom, jak bude 5. říjen v Tipsport areně vypadat. Bude se jednat o velkolepý hokejový svátek. Snahou libereckého klubu je pro tento okamžik připravit Bostonu rovnocennou atmosféru, jakou znají čeští hokejoví fanoušci z play off, a tou je pověstné „Bílé peklo“.

Název:

NHL Premiere Challenge 2010 Exhibition Game Bílí Tygři Liberec – Boston

Termín:

5. října 2010

Vstupenky:

na tuto akci je již vyprodáno

On-line z mimořádné TK / Fotografie z tiskové konference

Filip Pešán: Hlavní náplní přípravy je teď silový trénink. Na led chceme chodit 3× týdně