Bílí Tygři Liberec

Bílé Tygry posílí brankář Marek Pinc

Date of publication Author Jan Rachota - tiskový mluvčí

Špatná výkonnost libereckých hokejistů v posledních zápasech si vyžádala první změnu. Bílým Tygrům se dnes podařila dotáhnout jednání o příchodu brankáře Marka Pince, který tak naváže na své někdejší úspěšné angažmá. Hráč podepsal v Liberci dvouletou smlouvu.

Ctibor Jech
Vyjádření generálního manažera Ctibora Jecha:

„Brankář Tero Leinonen, se kterým jsme vstupovali do letošní sezóny jako s gólmanem číslo jedna, se v posledních týdnech dostal do nečekaných zdravotních problémů, krátkodobě byl dokonce hospitalizován v nemocnici. Spoustu zápasů tak odchytal se sebezapřením, kdy by někteří další brankáři na led ani nevyjeli. Forma druhého brankáře Michala Fikrta výrazně zaostávala za loňským ročníkem a v součtu se špatnou výkonností týmu jsme se rozhodli angažovat brankáře Marka Pince. Jsme přesvědčeni, že s Tero Leinonenem vytvoří rovnocennou kvalitní dvojici a pomohou nám k lepším výsledkům.

Pro brankáře Michala Fikrta hledáme v tuto chvíli uplatnění v jiném klubu.“

Profil Marka Pince

Marek Pinc se narodil 20. března 1979 v Mostě. Stejně jako mnoho dalších talentů Severočeského kraje začínal s hokejem v Litvínově. V jeho dresu také poprvé okusil extraligu, konkrétně to bylo v sezóně 1996/1997. V témže roce si poprvé vyzkoušel i reprezentační dres, když si zachytal MS „18“. Následující dvě sezóny se v litvínovském dresu příliš neprosazoval, v brance Chemiků totiž kraloval Zdeněk Orct.

Vysvobozením se pro Pince stalo hostování na Kladně, kde působil v roce 2000/2001. V jeho dresu na sebe výrazně upozornil, neboť se rychle stal jednou z vůdčích osobností. Po sezóně se však vrátil do Litvínova, kde skončil konkurent Orct. Pinc se tak ve 22 letech a s pouhými 59 utkáními v nejvyšší soutěži stal novou litvínovskou jedničkou. V této roli působil v následujících třech sezónách, 13. listopadu 2003 se však přestěhoval do Ostravy.

 
 
Marek Pinc
 
 
Pinc původně zamířil do Vítkovic na měsíční hostování, při kterém měl nahradit zraněnou jedničku Ostravanů, Jiřího Trvaje. Svými spolehlivými výkony vedení Vítkovic zaujal natolik, že poté, co Trvaj zamířil do Ruska, přestoupil z Litvínova a stal se vítkovickou jedničkou. V následujících sezónách svými výkony pouze potvrzoval slova o velkém talentu a stal se významnou vítkovickou oporou. V závěru sezóny 2006/2007, kdy Vítkovice nepostoupily do play-off, Pince zlanařilo vedení Fribourghu, který bojoval o záchranu ve švýcarské lize. Čtyři zápasy stačily k tomu, aby svůj úkol splnil a posílil další švýcarský tým EHC Biel. Ten se snažil o postup do první ligy, ale ani český brankář mu k vytyčenému cíli nepomohl. I tak byla krátká švýcarská anabáze pro Pince cennou zkušeností. V závěru sezóny ho tehdejší trenér národního týmu Alois Hadamczik nominoval na MS v Rusku.

Před sezónou 2007/2008 se do Vítkovic vrátil Martin Prusek a Pincova neotřesitelná pozice doznala trhlin. Řešením byl nakonec jeho odchod do Liberce, který hledal brankáře po odchodu Milana Hniličky do ruské Ufy. Pinc se v Liberci rychle sžil s prostředím a stal se oblíbencem fanoušků. Týmu pomohl až do semifinále play-off, kde Tygři vypadli až v sedmém zápase se Slavií. Pinc se následovně znovu podíval na MS, tentokrát v Kanadě. Před loňskou sezónou měl zamířit do ruského Jekatěrinburgu, ale těsně před odletem z angažmá sešlo. Pinc tak znovu bojoval s Pruskem o post jedničky, nakonec se vše vyřešilo Pruskovým odchodem do Spartaku Moskva, posléze Dinama Riga.

V průběhu sezóny však Pincovi vyvstal nový konkurent, do branky se začal vehementně prosazovat talentovaný Jakub Štěpánek. Ten odchytal i play-off a po sezóně vítkovický trenér Hadamczik oznámil Pincovi, že si může hledat nové angažmá. To přišlo až nyní v podobě nabídky z Liberce.

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

SESTŘIH | Oceláři Třinec - Bílí Tygři 3:4p | Tygři vytvořili rekord TELH v počtu remíz v řadě

Nejnovější články

Souboj s Olomoucí v duchu Oktoberfestu!

Naváží Tygři na výhru v Třinci? Doma vyzvou České Budějovice

McDonald's Tygří Trefa pokračuje v nové podobě

Z našeho fanshopu

Ponožky kotníkové černé

99 Kč
Koupit

Povlečení Jednou tygr, navždy tygr

1250 Kč
Koupit

Ponožky kotníkové tyrkysové

99 Kč
Koupit

Minidres modrý 22/23

155 Kč
Koupit