V posledním kole základní části do Plzně

Date of publication Author Jan Rachota

V posledním zápase základní části míří Bílí Tygři do Plzně. Pro tu tímto zápasem končí letošní sezóna, neboť do play-off nepostoupila. Proti západočeskému celku by Bílí Tygři chtěli vítězstvím potvrdit suverenitu základní části a zároveň získat potřebný klid pro přípravu na play-off. Poradit si budou muset bez několika zraněných, k dispozici nejsou trenéru Palečkovi Čermák, Plodek, Čutta, Tomajko a Holub. Navážou Bílí Tygři na svou dobrou bilanci proti Lasselsbergeru? Zápas začíná v plzeňské ČEZ Aréně dnes v 17,30.

Zprávy z Plzně

Sezóna se u většiny týmů bude hodnotit až po skončení play-off, ale u Plzně lze již nyní s jistotou říci, že na vysvědčení bude mít hodnocení neúspěšná. Tým z města piva i letos nepostoupil do play-off a dokonce se mu vyřazovací boje vzdálily nedosažitelně již v lednu. Zítřejší zápas tak bude pro plzeňské fanoušky posledním v letošní sezóně, a dá se očekávat, že domácí hokejisté udělají vše pro to, aby alespoň tečka za sezónou měla sladkou příchuť a potěšila tak hojně navštěvované utkání Lasselsbergeru.

Plzeňští se musí v zápase s Tygry obejít bez pilíře zadních řad Maria Cartelliho. Ten se po další tři měsíce bude zotavovat z operace kolene a k dispozici tak bude plzeňským trenérům až na letní přípravu. Kromě Cartelliho budou plzeňským trenérům chybět i brankář Petr Jež, Matěj Trojovský a Milan Vobořil.

Plzeň v posledním kole zvítězila ve Vsetíně a získala tak potřebnou sebedůvěru pro zápas s jistým vítězem základní části – týmem Liberce. Proti Bílým Tygrům se totiž Lasselsbergeru dlouhodobě nedaří. Tým z pod Ještědu totiž z 19 zápasů v extralize hned v 15 zvítězil.

Tým z města piva dlouhodobě spoléhá na brankáře Romana Málka, v obraně jsou pilíři Mario Cartelli(zraněn) a Václav Benák. Dobré služby odvádí též exliberecký Martin Čakajík. Útoku Plzeňských vládne pevnou rukou Tomáš Divíšek, kterému sekundují Jakub Šindel a Peter Fabuš s Radkem Matějovským.

Statistiky klubu HC Lasselsberger Plzeň

Útočníci:
1. Tomáš Divíšek     35 (16+19)
2. Jakub Šindel      24 (14+10)
3. Peter Fabuš       22 (15+ 7)

Obránci:
1. Mario Cartelli    16 ( 6+10)
2. Václav Benák      11 ( 3+ 8)
3. Martin Čakajík    11 ( 1+10)

Brankáři:
1. Roman Málek       3,16/zápas – úspěšnost 92,33%
2. Petr Jež          3,31/zápas – úspěšnost 91,16%

Zprávy z liberecké kabiny…

Play-off doslova klepe na dveře a trenéra Palečka trápí hlavně zranění a častá vyloučení libereckých hráčů. Jinak si jistě nemůže stěžovat, tým má jisté první místo v základní části, kterou ovládl s přehledem a bravurou. V Plzni tak může hrát bez stresu a s pohodou na hokejkách, což potvrdil i hlavní kouč: “Uvidíme. Nám jde hlavně o to, aby se před play off nikdo další nezranil."

Právě zranění totiž hatí snahu Libereckých o bezproblémovou přípravu na play off. Dlouhodobě mimo je Jan Holub, který se pomaličku uzdravuje ze zranění ruky. Zranění ramene si obnovil Jan Tomajko a v minulém zápase se zranili Plodek a Čermák. První jmenovaný dostal prudce vypáleným kotoučem do úst a utrpěl tak bolestivé zranění, druhý pak nedohrál pro potíže s mezižeberními svaly. Aby byl výčet zranění kompletní, nesmíme zapomenout na reprezentanta Jakuba Čuttu, kterého trápí svalové zranění. Dobrou zprávou je, že kromě Holuba by měli být všichni hráči k dispozici na play-off. Právě možnost zranění by mohla být důvodem, proč by trenér Paleček mohl před play-off v Plzni šetřit některé opory.

Poprvé v dresu Liberce se představí na ledě Plzně bek Lukáš Derner, který v západočeském týmu působil až do 31. ledna.

Statistiky týmu Bílí Tygři Liberec

Útočníci:
1. Leoš Čermák                   29 (15+14)
2. Václav Pletka                 28 (20+ 8)
3. Stanislav Procházka           23 (11+12)
4. Andrej Podkonický             23 (11+12)
5. Jan Víšek                     23 (11+12)

Obránci:
1. Valdemar Jiruš                23 (11+12)
2. Lukáš Zíb                     20 (15+ 5)
3. Jiří Moravec                   9 ( 6+ 3)

Brankáři:
1. Milan Hnilička        1,82/zápas – úspěšnost 94,37%
2. Filip Šindelář        1,99/zápas – úspěšnost 93,96%

Letošní vzájemné zápasy s týmem HC Lasselsberger Plzeň

Bílí Tygři Liberec – HC Lasselsberger Plzeň 6:3

HC Lasselsberger Plzeň - Bílí Tygři Liberec 2:4

Bílí Tygři Liberec – HC Lasselsberger Plzeň 6:2

Historická bilance

Bílí Tygři Liberec – HC Lasselsberger Plzeň 19 – 15 – 3 – 1 – 68:36

Postavení týmů v tabulce po 51. kole

1. Bílí Tygři Liberec          100 b.
2. HC Lasselsberger Plzeň       60 b.

Petr Kváča: Chci být vzorem pro mladší kluky