Měli jsme neklid v zakončení, v některých situacích se musíme polepšit, říká Flynn

Date of publication Author Jan Kordík

Praha/Liberec - V úvodním střetu se Spartou vedly postupně oba celky, větší část ale museli Tygři dotahovat. Vyrovnat na 2:2 se podařilo Michalu Bulířovi v čase 58:05, i přes značné šance ale v prodloužení rozhodli o svém vítězství v dovednostní disciplíně Pražané. „V nájezdech jsme do toho nevletěli ideálně a nedali gól. Musíme se připravit na další utkání a v některých aspektech se polepšit,“ komentuje začátek série Oscar Flynn.

Pražanům jste v závěru duelu značně zatápěli, přesto však zvítězil soupeř. Jak zápas hodnotíš?
Je to samozřejmě veliká škoda. Byli jsme v některých momentech hodně blízko výhře. Měli jsme trochu neklid v zakončení a Spartě pomohly i dobré zákroky gólmana. V nájezdech jsme do toho nevletěli ideálně a nedali gól. Musíme se připravit na další utkání a v některých situacích se polepšit.

Bylo právě prodloužení se solidní přesilovkou momentem, kdy jste měli rozhodnout?
Měli jsme momentum na své straně. Stejně tak pár výborných šancí, ale netrefili jsme úplně to, co jsme chtěli. Sparta se potom trochu vzpamatovala a najela na to svoje, pak už to bylo zase vyrovnané. V nájezdech to potom od nás mohlo být lepší.

V dovednostní disciplíně jste v tomto ročníku uspěli pouze jednou z pěti případů...
Je to asi částečně o štěstí a o momentálním rozpoložení. Dovednosti hrají obrovskou roli a nevím, jestli to byla třeba nervozita před zaplněnou halou, ale něco nám tam chybělo. Doufám, že to přijde ve druhém zápase.

Tomáš Filippi o vyrovnání na 2:2
Ukázali jsme sílu a charakter mužstva, které se nevzdává. Za to jsme byli odměněni brankou.

Tvá nahrávka na gól Jakuba Rychlovského byla výstavní. Vyhazoval jsi puk cíleně na jeho hůl?
Byl to takový dlouhý nakopávaný balón. Rychlas už to pak udělal krásně. Bylo to trochu náhodné, ale viděl jsem, jak tam jede a zkusil to. Jindy by se to povedlo možná jednou z dvaceti pokusů.

Jak odlišný soupeř jsou sparťané oproti Hanákům?
Sparta má docela podobný styl, jen rychlejší. Není to nic proti Olomouci, ale ta to víc betonuje. Sparta hraje pohledný hokej a my taky. Pro diváka to podle mě vypadalo dobře.

Co pozitivního si odnést z úvodního klání do dalších střetnutí?
Musíme pokračovat v tom, co jsme hráli. Pak už jen musíme v nějakém momentu trochu víc zabrat a myslím si, že to bude dobré.

První souboj se Spartou byl co se emocí týče ještě poměrně klidný. Očekáváš v dalším průběhu série velkou vypjatost?
Stoprocentně. Začnou se dělat nějaké dvojice a bude se to přiostřovat. První utkání je vždy takové oťukávací, ale pak už to bude gradovat.

PŘIPOJ SE DO HRY | Až na doraz!