Vojtěch Budík krátce o úvodním duelu předkola play-off

Date of publication Author Natálie Kopecká

Liberec - Hned první vzájemný duel předkola play-off, v němž se Tygři střetli s Olomoucí, nabídl velmi dlouhou podívanou. Po šedesáti minutách stále panoval bezgólový stav, a tak musel rozhodnout až nastavovaný čas. V tom se štěstí přiklonilo na stranu soupeře, který se ujal vedení v sérii.

Základní hrací doba sice nepřinesla jediný uznaný gól, to ovšem neznamená, že nebylo na co koukat. Hned v první třetině bylo po faulu na Marka Zachara nařízeno trestné střílení, které ale Liberečtí neproměnili.

Vojtěch Budík o taktice olomoucké hry
Olomouc hraje z obrany. Hrají z protiútoku a čekají, až soupeř udělá chybu. Právě z toho důvodu musíme být v útoku lepší.

Mnohem zapeklitější situace pak přišla v závěrečné třetině. I v tomto případě souvisela právě s Markem Zacharem, jehož gól byl nejprve po přezkoumání uznán, pak ale Hanáci uspěli s trenérskou výzvou a branka byla odvolána. Za stavu 0:0 tak utkání došlo až do prodloužení, v němž Olomouc zásluhou Jakuba Orsavy využila přesilovku.

Vojtěch Budík o odvolaném gólu
Už jsme se radovali, že vedeme, pak ale rozhodčí gól odvolali. Nedá se nic dělat, musíme jít dál.

Další vzájemný střet čeká Tygry s kohouty na domácím ledě hned ve čtvrtek v 18:00. „Hodit to za hlavu a vyhrát. To je jediné, na co myslíme,“ hlásá směrem k druhému zápasu předkola Vojtěch Budík.