Každý chce dát desátý gól, hlavní je ale výhra, hlásí po Kladnu David Rozsíval

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Při výhře nad Kladnem 11:0 se střelecky projevilo hned osm hráčů a jedním z nich byl i David Rozsíval. Ten navíc svůj gól, kterým zvyšoval na 5:0, okořenil třemi asistencemi. „Dostal jsem to na vrchol kruhu a jen vystřelil. Před brankou byla dobrá clona a já jsem vděčný, že to tam padlo,“ okomentoval svou branku.

Jak hodnotíš duel s Kladnem?
Předvedli jsme dobrý výkon. Jsem rád, že jsme nakonec vyhráli a udrželi nulu pro naše gólmany.

Rytíři nám ale i přes konečný výsledek, alespoň zpočátku, zdatně konkurovali...
V první třetině hráli skvělý hokej a měli jsme s nimi docela problém. Stoprocentně nás tam podržel Charvi. (Sebastian Charvát, pozn. red.) Jsem rád, že s ním můžu hrát.

Dokážeš říct, který bod klání byl pro výhru klíčový?
Myslím si, že náš gól na 6:0, po kterém střídali gólmana. Potom už podle mě moc nehráli.

Asistent trenéra Jakub Ficenec o utkání
V první třetině jsme si asi mysleli, že to bude jednoduchý zápas a trochu se nám to vymykalo z rukou. Kluci ale dobře zareagovali na to, co jsme si řekli po první třetině a my začali hrát hokej, který chceme. Výsledek úplně neodpovídá utkání. Góly nám tam napadaly, ale museli jsme si je zároveň odpracovat.

Ty jsi měl na svědomí pátou trefu. Jak jsi situaci viděl?
Dostal jsem to na vrchol kruhu a jen vystřelil. Před brankou byla dobrá clona a já jsem vděčný, že to tam padlo.

Byla meta deseti vstřelených branek velkým lákadlem?
Určitě ano. Každý chce dát desátý gól, hlavně jsme ale chtěli vyhrát. Zároveň jsme chtěli udržet čistá konta pro Charviho a Hráška.

Aktuálně se nacházíte v tabulce dva body za prvním Litvínovem. Pomýšlíte na první příčku?
Je to pro nás jasný cíl. Musíme vyhrát všechny zápasy, abychom se dostali do play-off a uděláme pro to všechno.