Nevletěli jsme do toho úplně novoročně, ale i přesto jsme zápas urvali, těší Flynna

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Vstup do roku 2024 se Tygrům povedl. O výhře nad Motorem rozhodla krátký interval v půli zápasu, ve kterém si šelmy uzmuly tříbrankové vedení. Tento kolotoč začal Oscar Flynn, který krásnou ranou z první otevřel do té doby bezbrankový stav. Jak se za celým utkáním ohlíží a co stojí za týmovým zlepšením v posledních duelech?

Bylo nějak cítit, že se jednalo o první zápas nového roku?
Že bychom do toho vletěli nějak novoročně si nemyslím. Nebyl to úplně ideální zápas, ale za tři body jsme vděční.

Důležitým momentem byla tříbranková smršť ve druhé třetině, jaká trefa byla tou rozhodující?
První brankou se to trochu odšpuntovalo, ale za rozhodující bych asi považoval tu druhou. Po ní si vzali time-out a museli na to reagovat. My jsme ale hráli dobře a k ničemu jsme je moc nepustili. Že by to byl ale z naší strany nejlepší zápas sezony se říct nedá.

Skóre jsi otevřel nádhernou ranou z první, věděl jsi kam to trefíš?
Mám to nějak najeté, mířím spíše instinktivně. Ale ta nahrávka byla parádní, díky ní jsem to měl jednodušší. Měl jsem půlku brány odkrytou a jenom jsem to tam umístil.

Přesilovky nebyly ideální, co k tomu říct?
Vůbec nevypadaly dobře. Spíše jsme to po sobě házeli a ani jsme si tam nepomohli. Je na čem pracovat.

Vyhráli jste i přes nepříznivé skóre na střely 20:42. Těší to?
Jsme moc rádi, že i napříč tomu jsme to dokázali urvat. Nemusí to tak být pořád, ale je důležité sbírat body i v těchto zápasech, kde se zase tolik nedaří. Další utkání do toho musíme trochu víc kopnout, mít lepší pohyb a souboje.

Od minulých duelů se drasticky snížil počet obdržených branek. Čím to?
Zlepšila se defenzíva. Předtím to bylo šílený. Dostali jsme x gólů za pár zápasů, na čemž jsme museli zapracovat. Doufám, že brankáři budou chytat tak jak chytají teď a my se odrazíme k lepším výkonům.

Slavná trojice aneb selská jízda