Sestavu Tygrů doplní brankář Maxim Žukov

Date of publication Author Klub

Liberec – Slovenský gólman Dávid Hrenák se aktuálně potýká s nemocí. Daniela Krále tak dočasně u „A“ týmu doplní Maxim Žukov.

V utkání s Mladou Boleslavi kryl Danielu Královi záda junior Michael Schnattinger. V následujících zápasech už to ale bude Maxim Žukov. Kvůli nemoci Dávida Hrenáka se Liberec rozhodl využít možnosti střídavého startu a povolal z Chance Ligy právě čtyřiadvacetiletého gólmana. Na střídačce bude připraven už v utkání s Hradcem Králové.

Před příchodem do Čech strávil ruský brankář čtyři roky v zámoří a zúčastnil se i mistrovství světa kategorie U18. V sezóně 2020/21 přestoupil do prvoligového Jihlavy a od minulého ročníku působí ve Vsetíně, za nějž letos nastoupil do devíti duelů. Starty v české nejvyšší soutěži má zatím dva – za pražskou Spartu.

Trenér gólmanů Martin Láska o situaci v brankovišti
Max už s námi absolvoval v létě týdenní kemp a se Vsetínem jsme se poté dohodli na střídavých startech během sezóny. Této možnosti jsme vzhledem k onemocnění Dávida Hrenáka nyní využili.

Úvodní foto: Markéta Křížová

Petr Kváča: Chci být vzorem pro mladší kluky