Mucha jde na hostování, posílí Zvolen

Date of publication Author Klub

Liberec - Slovenský útočník Miroslav Mucha po čtyřech odehraných extraligových utkáních za Bílé Tygry odchází na hostování. Nově posílí Zvolen, za který naskočí už v pátečním zápase proti Banské Bystrici.

Čerstvě šestadvacetiletý forvard přišel k Tygrům před sezonou z univerzitní soutěže NCAA, kde nastupoval za MIchigan State University a plnil zde roli kapitána. Tři starty stihl i za Greenville Swamp Rabbits v East Coast Hockey League. V tygřím dresu naskočil do všech sedmi přípravných duelů, v extralize pak nastoupil čtyřikrát a ani jednou nebodoval. Do základní sestavy se i kvůli kvótám na cizince neprosadil, trenéři se tak rozhodli, že jej pošlou na hostování. Mucha zvolil rodné Slovensko, kde bude hájit barvy Zvolena.

Vyjádření hlavního trenéra Filipa Pešána
Z důvodu naplněné kvóty cizinců jsme dočasně uvolnili Mira Muchu do Zvolena. Budeme sledovat jeho výkony a není vyloučené, že se do týmu ještě letos vrátí.

Michal Birner ukončuje hráčskou kariéru