Chtěli jsme hlavně chytit start, říká o úvodu sezóny Faško-Rudáš

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Zahájení dalšího ročníku extraligy znamenalo pro Tygry poměření sil s rivalem z Mladé Boleslavi. Zatímco první část skončila nerozhodně 1:1, ta druhá znamenala odskočení Bruslařů do stavu 3:2. Liberečtí však dokázali zásluhou vyrovnávací branky T. J. Melancona a následně rozdílové trefy Jaroslava Vlacha z času 58:34 překlopit duel na svou stranu a zvítězit.

Jak hodnotíš úvodní duel nové sezóny?
V první třetině jsme si nepomohli dvěma přesilovkami, které jsme na začátku měli. Potom jsme dostali smolný gól po mém hloupém faulu. Následně jsme se ale zvedli a celou druhou třetinu jsme byli až na její závěr lepší. Po druhé části jsme si řekli, že jsme lepší a musíme to dotáhnout do vítězného konce. To se nám podařilo.

Vstup do klání byl z vaší strany velmi aktivní. Byli jste hodně hladoví po dalším extraligovém ročníku?
Chtěli jsme hlavně dobře chytit start a za tím jsme si tvrdě šli. Takhle jsme to měli všichni nastavené v hlavách a podařilo se to.

Minutu a půl před koncem vsítil rozdílovou čtvrtou trefu Jaroslav Vlach. Jak jsi tuhle situaci viděl ty?
Abych řekl pravdu, tak jsem tuhle situaci ani neviděl, protože jsem byl k Vlašákově střele otočený zády. Pak jsem se ale podíval na bránu a puk byl v ní. Jsme za to rádi a takovým způsobem budeme pokračovat.

Taková výhra na začátek sezóny asi hodně nakopne, viď?
Určitě ano. V kabině jsme si říkali, že chceme úvod ročníku chytnout a vyhrávat zápasy. Tím spíš proti rivalovi to zvedne sebevědomí.

Jaroslav Vlach o derby s Boleslaví
Každé vítězství těší a to s Boleslaví dvojnásob. Byl to těžký první zápas. Od obou stran byl podle mě trochu nervózní, ale zároveň rychlý.

Na první derby dorazilo bezmála sedm tisíc fanoušků…
Všichni jsme za tuhle podporu a za každého diváka moc vděční.