Vojtěch Budík: Turnaj ve Švýcarsku pro nás bude dobrá zkušenost do nadcházející sezóny

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - Šelmy nastoupily ke svému druhému přípravnému utkání, ve kterém však podlehly pražské Spartě 2:3. Vojtěch Budík nastoupil ke svému druhému zápasu v tygřím dresu a opět se zapsal mezi asistenty. „Mě osobně nejvíc mrzí ta zahozená šance v samotném závěru, kdy jsme měli na hokejkách vyrovnání,“ říká liberecký bek.

Jak se ohlížíš za druhým přípravným utkáním?
Byl to pro nás těžký zápas, Sparta je zkušený tým, který má plnou soupisku kvalitních hráčům. Myslím si, že to byla dobrá zkušenost především pro naše mladé kluky, kteří si vyzkoušeli klání proti takovému soupeři. My jsme se do toho tempa dostávali až od poloviny druhé třetiny. Mě osobně nejvíc mrzí ta zahozená šance v samotném závěru, kdy jsme měli na hokejkách vyrovnání.

Když toto klání porovnáš s tím proti Mladé Boleslavi, šlo cítit, že Sparta přijela v plné sestavě?
Určitě, Boleslav stejně jako my nastoupila se spoustou mladých kluků, takže tam rozdíl cítit byl. Ti hráči toho mají hodně za sebou a výsledek už si pak pohlídali.

Minule jsi nastupoval po boku Jakuba Dvořáka. Dnes jsi vedle sebe měl Michala Ivana, tak jak se ti s ním hrálo?
Oba dva jsou za mě super parťáci, ale především vynikající hokejisté, takže já to beru jedině pozitivně.

I v tomto utkání jsi strávil spoustu času na přesilové hře. Jste takto s trenéry domluvení i případně do sezóny?
Hodně to záleží na nich, já jsem za tuto příležitosti vděčný a budu se snažit jim tu důvěru co nejvíce splatit. Chci podávat co nejlepší výkony, abych byl nejen já, ale i trenéři spokojeni. Nejvíc mi jde o to, abych pomohl týmu.

Kellymu Klímovi nebyl uznán gól na 2:2, jak jsi tuto situaci viděl ty?
Bohužel pro nás tam ta přihrávka rukou byla, takže to byl správně neuznaný gól.

Minulou sezónu jsi poměrně hodně zápasů vynechal vinou zranění, věříš, že tuto sezónu toho odehraješ víc?
Věřím tomu. Musím zaklepat, že moje zdraví zatím drží a snad se mi podaří toho odehrát co nejvíc.

Příští týden vás čeká ještě jedno měření sil s Mladou Boleslaví, a poté se vydáváte na turnaj do Švýcarska. Jak se na něj těšíš?
Těším se na něj moc. Bude to pro nás změna, protože si vyzkoušíme takový mezinárodní hokej, což pro nás bude velmi dobrá zkušenost směrem do sezóny. Věřím, že tam uhrajeme dobré výsledky.

Jak bys zatím zhodnotil Liberec z hlediska města i organizace?
Za mě je to tu opravdu skvělé. S rodinou to tu máme rádi. Je tu neskutečné zázemí a v kabině máme úžasnou partu, takže za mě jenom pozitivní věci.

Filip Pešán: Hlavní náplní přípravy je teď silový trénink. Na led chceme chodit 3× týdně