S trenérem přemýšlíme o hokeji podobně, zdůvodňuje svůj příchod Kelly Klíma

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Minulý extraligový ročník se v rámci svého působení v českém rybníčku poprvé ocitl mimo Hradec Králové. V průběhu sezony byl totiž Kelly Klíma vyměněn do Mladé Boleslavi, kde zakončil svůj třetí rok působení v Čechách. Dále se tak rozhodoval, kam se budou uvíjet jeho další kroky a volba padla právě na Bílé Tygry. Jak se zatím nová akvizice v Liberci adaptovala a co zatím o tygří organizaci od ostatních slyšel? Nejen o tom se rozpovídal tento rychlonohý forvard.

Jak se zrodil tvůj přesun do Liberce?
Filip Pešán mě kontaktoval a představil mi svoji vizi. Ta se mi nesmírně líbila. Zjistil jsem, že oba podobně přemýšlíme o hokeji a i to byl jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl tady podepsat. Navíc je tu pěkné zázemí a celá organizace má dobré renomé.

Po několika letech v Hradci jsi byl minulou sezonu vyměněn do Mladé Boleslavi. Jak se za touto štací ohlížíš?
Byl jsem docela spokojený, svoji budoucnost jsem tam ale neviděl, chtěl jsem něco jiného.

Už jste se bavili společně s Filipem Pešánem o tvé roli?
Ještě ne. Teprve nás čekají přípravné zápasy, po kterých uvidíme co a jak.

Konzultoval jsi svoje rozhodování i se svým bratrem Kevinem?
O Liberci jsem se s ním vůbec nebavil. Bylo to čistě mé rozhodnutí.

„Bavil jsem se s Ríšou Nedomlelem. O Liberci mluvil jenom v dobrém“

Jaké jsou zatím tvé dojmy z Liberce?
Zatím je to celé neuvěřitelné. Všichni kluci jsou přívětiví a nápomocní, zázemí je na vysoké úrovni a na město si rovněž nejde stěžovat. Ještě jsem sice pořádně nepoznal fanoušky, kterých se už nemůžu dočkat, ale první zápasy už klepou na dveře. Zatím nemůžu říct na Liberec jediného křivého slova.

Pod Ještědem minulou sezonu působil i Richard Nedomlel, se kterým se znáš z Hradce. Dal ti nějaké tipy?
Stihli jsme spolu prohodit jen pár slov. Řekl mi pár věcí o ubytování a tygří organizaci, na kterou pěl jenom chválu. Už se nemůžu dočkat až sezona odstartuje a já to budu moct všechno zažít na svoji vlastní kůži.

Liberec leží v podhůří úchvatných Jizerských hor. Jsou právě hory prostředím, kde rád trávíš čas?
Určitě. Je to jedna z věcí, na kterou se se svojí ženou těšíme. Rádi si tam ještě se psem vyjdeme a pořádně si to zmapujeme.

Petr Kváča: Chci být vzorem pro mladší kluky