Pan Pešán o mě hodně stál. V Liberci se chci posunout, říká Budík

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Bílí Tygři tento týden zahájili přípravu na následující sezónu a nechyběl u toho ani Vojtěch Budík, který je jednou z čerstvých libereckých posil. Jak si zvyká na nové prostředí a jak vzpomíná na jarní předkolo play-off, kdy ještě oblékal dres soupeře?

Jak probíhal tvůj přestup pod Ještěd a jaké jsou tvé první dojmy?
V lednu nebo únoru mi volal pan Pešán, že má o mě velký zájem. Loňskou sezónu jsem toho kvůli zranění moc neodehrál, o to víc mě to potěšilo. Jeho nabídka mě zaujala a přijal jsem ji.

Byly ve hře i nějaké další týmy?
Ano. Docela mě ten zájem překvapil, vzhledem k tomu, že jsem v základní části nastoupil jen do šestnácti zápasů. Zájem měla i Plzeň, ale já cítil, že potřebuji změnu.

Jak tě zatím přijala kabina? Michal Bulíř zmínil, že toho moc nenamluvíš.
Kluci říkali, že jsem „hodně ukecaný“. Nějak si ale na nové prostředí zvyknu a rozmluvím se.

Michal Bulíř o Vojtěchu Budíkovi
Vojta je podle mě výborný bek. Když ještě nabere nějaké zkušenosti, tak může patřit k nejlepším v lize. Je rychlý a dobře čte hru. Akorát bychom ho v kabině potřebovali trochu rozmluvit, to mu moc nejde.

S Plzní jste v posledním předkole play-off narazili právě na Liberec. Jak ses cítil?
Modlil jsem se, abychom Liberec nedostali, což se nakonec stalo. Mentálně i fyzicky to bylo náročné, protože jsem do play-off naskočil po zranění. Hrál jsem ale nejlíp, jak jsem dovedl.

Jak se zpětně ohlížíš za rozhodujícím zápasem?
Byli jsme na koni, jenže Liberec dal poté dva rychlé góly a dostal se zpět do hry. Diváci ho hnali neskutečně dopředu. Těším se, až si před místními fanoušky zahraju.

Co očekáváš, že ti angažmá v Liberci dá?
Přišel jsem sem s tím, že se chci v kariéře posunout, takže doufám, že se to povede.

Vojtěch Budík během prvního tréninku

Petr Kváča: Chci být vzorem pro mladší kluky