AHL? Jsem připravený bojovat o místo, těší se Pavel Čajan

Date of publication Author Ondřej Belák, Jonáš Majtyka

Edmonton / Liberec - Pavel Čajan má za sebou velice úspěšné období. Brankář, který prošel mládeží Bílých Tygrů, v uplynulé sezóně zářil v zámořské OHL a byl nominovaný na právě probíhající světový šampionát hráčů do 20 let. Ještě před mistrovstvím navíc podepsal smlouvu v organizaci Columbusu Blue Jackets a v příštím roce by si mohl říct o první starty ve farmářské AHL.

Máš za sebou sezónu v OHL, dostal jsi pořádnou porci zápasů. Jak se za ročníkem ohlížíš?
Bylo to těžké a určitě jiné, než na co jsem byl zvyklý z české juniorky. Myslím si ale, že se mi sezóna povedla. Když se za ní ohlédnu, vnímám, že jsem udělal progres.

Předchozí sezónu OHL kvůli pandemii úplně zrušila. Opravdu jsi v té "covidové" sezóně neodchytal ani jeden zápas?
Je to tak. Soutěž byla zrušená, ale měl jsem možnost alespoň trénovat v Liberci. Klubu za to moc děkuji! Zápas jsem ovšem neodchytal za celý rok ani jeden.

Jaké pak bylo naskočit po tak dlouhé době do utkání?
Bylo to trošku usnadněné tím, že OHL v covidové sezóně pořád stanovovala termíny, kdy by se soutěž měla rozeběhnout. Vždycky jsem k tomu datumu vše směřoval, pak se to zas odložilo... Pořád jsem však byl v pohotovosti. Připravený jsem byl dobře.

Před pár týdny jsi podepsal smlouvu v AHL, konkurence je tam ale velká. Víš, jaké s tebou má klub do sezóny plány?
Zatím vůbec. Všechno se uvidí až na kempu, rozhodně jsem ale připravený bojovat o místo. Uvidíme, jak to dopadne.

Aktuálně jsi na MS U20 v Kanadě. Byť jako trojka nechytáš, jak si užíváš atmosféru takové akce?
Užívám si to moc. Jsem rád, že tu můžu být. Samozřejmě by bylo lepší chytat, ale respektuji rozhodnutí trenérů. I v pozici trojky je to zážitek.

Tví bývalí spoluhráči z Liberce postupně nakukují do áčka. Sleduješ Tygry?
Ano, pořád Liberec sleduji. Jak se jim daří, s kým hrají...

Jak důležitou roli Bílí Tygři ve tvé dosavadní kariéře sehráli?
Myslím si, že velkou roli. I díky trenérovi gólmanů Martinu Láskovi. Do Liberce jsem přišel asi ve třinácti letech a Martin Láska mě tam celou dobu vychovával, snažil se mi pomoct. Pro mě je to v kariéře hodně důležitá osobnost.

foto: Martin Voltr

Slavná trojice aneb selská jízda