Tygři znají rozpis přípravných utkání. Začnou 11. srpna s Karlovými Vary

Date of publication Author Jan Čermák

Liberec - Nedlouho poté, co byla odhalena termínová listina extraligových zápasů pro sezonu 2022/23, Tygři odtajnili rozpis přípravných utkání. Na liberecké hokejisty čeká celkem osm soubojů s tuzemskými soupeři a začnou ve čtvrtek 11. srpna doma s Karlovými Vary.

Podobně jako před dvěma lety v rámci Generali Česká Cup zahájí Bílí Tygři sérii přípravných duelů proti Karlovým Varům. Se stejným soupeřem se utkají ještě jednou, a to 18. srpna na západě Čech. V přípravě nebude chybět ani tradiční derby s Mladou Boleslaví, které je na programu v úterý 16. srpna. Doma i venku se Tygři během srpna a začátku září střetnou ještě s litvínovskou Vervou a pardubickým Dynamem. Přípravu na nadcházející extraligový ročník pak Tygři uzavřou proti Kladnu ve středu 7. září, tedy devět dní před startem Tipsport extraligy.

Osm přípravných zápasů bývá obvyklou porcí před začátkem ostré sezony. Výjimkou byl jen minulý rok, kdy se liberečtí hokejisté zapojili do šesti přátelských utkání. V předchozích letech bylo naopak obvyklé měření sil se zahraničními protivníky. Příkladem je loňský turnaj Red Bulls Salute v rakouském Kitzbühelu, či dříve turnaj Coupe des baines ve Švýcarském Yverdonu. Tentokrát Tygři nastoupí pouze proti soupeřům z české extraligy.

Rozpis přípravných utkání

11. 8. | Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary
16. 8. | BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec
18. 8. | HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec