Navrátilec do sestavy Jan Ordoš: V první třetině jsem necítil nohy

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Bílým Tygrům se návrat do extraligy po reprezentační pauze povedl, doma jednoznačně porazili Litvínov 6:1. Hned o čtyři góly se zasloužila první formace, ve které místo nemocného Michala Birnera nastoupil Jan Ordoš. ,,Bylo to pro mě trochu překvapení, čekal jsem, že budu hrát ve čtvrté lajně. Nakonec ale naše řada dala čtyři góly, takže to byl povedený zápas."

Honzo, gratuluji k výhře, jak bys utkání zhodnotil?
První třetina byla válka, tak to po reprezentační pauze bývá. Začátek druhé části jsme nechytili, prohrávali jsme, potom se to ale zlomilo a pomohli jsme si v přesilovce. Pak už nám tam padalo všechno, na co jsme sáhli.

Ty jsi vstřelil jeden gól, jak jsi tu situaci z tvého pohledu viděl?
Vybojoval jsem puk za brankou, Michal Bulíř přihrál Liboru Hudáčkovi, který mi to dal před prázdnou branku. Měl jsem trochu problémy se zakončením, ale naštěstí to tam spadlo.

Bylo těžké se dostat do tempa po té reprezentační pauze?
Já jsem ještě před přestávkou kvůli zranění nehrál tři zápasy, takže jsem to měl ještě o týden delší. Bylo to těžký, hlavně v první třetině jsem moc necítil nohy. Pak už to ale bylo lepší a lepší.

Po návratu do sestavy jsi nastoupil hned v první formaci…
Původně jsem měl začínat ve čtvrté lajně, jenže Michal Birner onemocněl, takže to pro mě bylo trochu překvapení. Snažil jsem se hrát jednoduše, hlavně na začátku jsem chtěl mít krátká střídání, abych se dostal do tempa. Nakonec dala naše řada čtyři góly, z našeho pohledu to byl povedený zápas.

Po série pěti porážek už máte na svém kontě čtvrtou výhru v řadě, v čem jste se od té doby zlepšili?
Hodně jsme zlepšili obrannou hru. Dnes nás podržel Hrášek, předtím zase skvěle chytal Justin. Musíme takhle pokračovat, pro nás je defenziva klíč k úspěchu.

V neděli vás čeká Zlín, co od toho zápasu čekat?
Bude to u nich nepříjemné, hrajou urputně. Zítra se na ně důkladně připravíme a potrénujeme. Jedeme tam vyhrát!

Nejnovější video

SESTŘIH | Oceláři Třinec - Bílí Tygři 3:4p | Tygři vytvořili rekord TELH v počtu remíz v řadě