Bílí Tygři Liberec

Juniorská akademická liga je rozlosovaná! Na Bílé Tygry čeká řada změn

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Dva měsíce uplynuly od konce minulé juniorské sezóny a už se chystá nový ročník 2019/2020. Bílí Tygři ho zahájí domácím duelem s Českými Budějovicemi. Nejprestižnější juniorská soutěž, poznamenaná řadou změn a novinek, startuje 5. září.

Nově zrekonstruovaná nejvyšší soutěž juniorů ponese v nadcházející sezóně název DHL Juniorská liga akademií. Účastnit se tak mohou pouze kluby s českým akademickým statutem, jedinými dvěma výjimkami jsou hokejisté Olomouce a rakouského Salcburku.

Spolu s Bílými Tygry tak vstoupí do soutěže dalších osmnáct celků. Ligoví účastníci tentokrát nebudou, na rozdíl od minulých ročníků, rozděleni do skupin, nýbrž odehrají základní část systémem každý s každým.

Liberečtí Bílí Tygři vyjedou k soutěžnímu utkání na led poprvé 5. září, na domácím ledě přivítají České Budějovice. Základní část naopak zakončí 25. ledna střetnutím s hradeckým Mountfieldem.

Kompletní rozpis utkání naleznete zde.

Radost Tygrů po gólu

Po základní části by měla vykrystalizovat šestnáctka týmů, která se porve o osm místenek v play-off. Zbylá trojice týmů si to rozdá o 17. až 19. místo. Korunovace nového šampiona by měla proběhnout nejpozději 2. dubna.

Podstatnou změnou je zrušení zápasové nadstavby o bonusový bod. Dále se na ledě nebudou moci prohánět starší hokejisté v rámci tzv. výjimky a každý tým smí nasadit pouze jednoho cizince, nikoliv však do brány.

Věřme, že až to vypukne, bude se hokejistům z podještědské metropole dařit co nejlépe a sezóna 2019/2020 přinese co nejvíce úspěchů.

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

NAD(H)LED | Tomáš Krupka: Rituály nemám. Klukům se za to směju, ale rozumím, že jim to pomáhá

Nejnovější články

Chvíli jsem tomu nemohl uvěřit, říká čerstvý extraligový střelec Jaromír Pérez

Tygrům se nepovedla první třetina. Poté už v Litvínově dotahovali marně

V neděli na Drakiádu na Ještěd

Z našeho fanshopu

Peněženka černá s jednobarevným logem

195 Kč
Koupit

Triko pánské Birner

495 Kč
Koupit

Rohožka sezona 23/24

690 Kč
Koupit

Penál s potiskem

495 Kč
Koupit