Zápas nebyl tak snadný, jak vypadal, přiznává obránce Jan Holub

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Osm branek. Respektive stav 8:0 během jedné třetiny fanoušci v Liberci, ale i možná jinde v extralize ještě nezažili. Tygří pušky dokonale rozstřílely kladenská okna na několik střípků, a tak byl prostor i pro netradiční, tedy sváteční střelce. Jedním takovým se stal i obránce Jan Holub, který v jednatřicáté minutě dal svou první branku sezóny a trefil se po téměř dvouleté přestávce.

Jestli se nepletu, tak je to tvá první branka v sezóně.
Jsem hrozně moc rád, že mi to tam spadlo. Předtím jsem asi měsíc marodil, takže jsem rád, že jsem se prosadil a že to tam takhle napadalo.

Takhle hráči zřejmě po druhé třetině počítali branky v kladenské síti.
Druhá třetina skončila jasným rozdílem 8:0. Zažil jsi něco podobného ve své kariéře?
To snad asi ne. Byla to třetina z říše snů, protože dát za patnáct minut osm gólů a žádný nedostat, je opravdu super. Všichni kluci makali po celý zápas. První třetina nebyla nic moc, spíš jsme se oťukávali. Ve druhé třetině nám to tam se štěstím napadalo, takže bomba. K tomu se lidi super bavili, jsme spokojeni.

Co odstartovalo takovouhle kanonádu?
Já si myslím, že nás zvedla naše oslabení na začátku druhé třetiny, kde jsme se dokázali ubránit a díky tomu jsme se zvedli. Začalo to šlapat, takže to byl zřejmě zlomový okamžik zápasu.

Nebylo složité se před poslední třetinou koncentrovat. Za stavu 8:0 to spíš vybízí k útočným choutkám než k bránění.
Je to tak. Trenér nás nabádal k zodpovědné a koncentrované hře po celých dvacet minut, ale v tomto stavu to zřejmě moc nejde, protože dnes na co jsme šáhli, tak nám spadlo do brány. Všichni chtěli útočit, dávat góly z čehož pak vznikly zbytečné závary. Zdramatizovat to ale už asi nešlo, protože náskok byl opravdu dostačující.

Necelé dva roky čekal Jan Holub na další zásah do černého v barvách libereckých šelem.

V první třetině jste měli tlak, který ale nebyl zúročen branou. Ve třetí třetině se zase zápas dohrával. Vypadalo to tak snadně, jak to na druhý pohled vypadá?
Nebyl to určitě snadný zápas. První třetinu byl k vidění vyrovnaný zápas. Kladno mohlo dát z nějaké přesilovky gól a mohl být k vidění úplně jiný zápas.

Nemrzí vás dnes, že jste dnešní zápas nedotáhli na nulu?
Určitě. Chtěli jsme Marka Pince stáhnout o nějakou svačinku v kabině.

Nevystříleli jste si všechen střelný prach na pražskou Slavii? Zbylo tam ještě něco?
Tak to já nevím, tuhle otázku musíte položit útočníkům. Já jsem sváteční střelec. (Smích)

Teď jste hráli proti dvěma týmům ze spodních pater tabulky (Brno a Kladno). Nyní vás čeká Slavia, která hraje na špici. Dá se tedy očekávat úplně jiný hokej?
Dnešní vítězství bere každý jako povinné, ale bylo tomu tak už s tím Brnem. Každý mančaft sem přijede bránit, chce u nás urvat body, tabulka je vyrovnaná, takže všechny zápasy jsou hrozně složité a nakonec jste to viděli. První třetina mohla být úplně jiná i s Brnem. Celý zápas se trápíte a je to 1:1, takže si myslím, že se na Slavii vyhecujeme ještě jednou tolik a uvidíme.

Pokud porazíte v neděli Slavii, tak se po dlouhé době podíváte zřejmě do první šestky …
My máme zápas k dobru, takže se uvidí, jak se bude příští páteční kolo vyvíjet. Bílí Tygři rozhodně patří do pater, kam nyní míříme.

Ještě jednou gratuluji ke vstřelené brance a hodně štěstí v nedělním duelu.