Vladimír Čermák: Jde nám teď především o diváka

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – Bílí Tygři se díky páteční výhře se Slavií už definitivně vyhnuli barážovému nebezpečí, a jak dopředu avizovali, nyní dostanou v základní sestavě prostor mladí hráči. Které konkrétně můžeme v následujících zápasech na ledě očekávat? Nejen o tom se rozhovořil asistent trenéra Vladimír Čermák. A znovu připomíná: „Chceme vyhrát každý zápas!“

Bílí Tygři se již vyhnuli hrozbě baráže, jak tedy plánuje tým přistoupit ke zbývajícím pěti zápasům?
Přistoupíme k nim zodpovědně. Rozhodně bych neřekl, že už o nic nejde. Jde nám teď především o diváka. Navíc chceme také vyzkoušet mladé nadějné kluky, které nám pomohla vyprodukovat farma v Benátkách a kteří by v příštích letech měli proniknout do áčka.

Můžete být konkrétní, o které hráče se jedná?
Hráči nad 35 let si v sezoně odvedli svou práci, proto bychom jim teď rádi dali volno. Místo nich doplníme kluky, kteří táhli Benátky. Vedle Hrníčka a Mikysky, kteří už zasáhli do zápasu se Slávií, je to například Adam Dlouhý nebo Vít Jonák. Vyzkoušíme i Matěje Psotu, ale rádi bychom do týmu zabudovali i další a ještě mladší hráče. V těchto případech ale musíme ještě jednat se svazem, zda nám to umožní, protože někteří z těchto hráčů nejsou aktuálně zapsáni na soupisce.

Dá se tedy očekávat, že třeba Jánko Lašák nebo Branko Radivojevič už do play-out nezasáhnou?
Branko by ještě měl sehrát zápas v Olomouci, pak dostane volno. Všichni hráči budou ale i nadále trénovat. Musí být stále připraveni znovu naskočit, kdyby se někdo zranil. Nemůžeme si dovolit jít do posledních zápasů s tím, že o nic nejde, stále se budeme snažit vyhrávat.

Olomouc a Karlovy Vary budou nejspíš tvrdě bojovat o to, kdo se vyhne baráži, nebojíte se trochu jejich reakce, když ke konkurentovi přijedete s omlazeným kádrem?
Jejich reakce může být jakákoliv, ale my pojedeme do Varů i do Olomouce prakticky se stejným kádrem. V obou případech dostanou šanci mladí kluci. Nebude to tak, že bychom někam jeli s takovým mančaftem a jinam s dalším. A hlavně, i nadále platí, že chceme vyhrát každý zbývající zápas! Koneckonců, mladí kluci ukázali už v play-off v Benátkách, že umí odehrát skvělé zápasy s velmi silnými týmy. České Budějovice mají velmi kvalitní kádr. Věřím, že pokud je nijak nesváže nervozita, budou i za Tygry hrát stejně dobře.

Kdo dostane místo Jána Lašáka šanci v brankovišti?
Do brány je připraven Vítek Vaněček, který doteď dělal při zranění Marka Schwarze dvojku. Dalším brankářem pak bude Tomáš Fučík.

Tomáš Fučík je pro většinu našich fanoušků úplně novým jménem, mohl byste ho představit?
Je to brankář, který většinu této sezóny odchytal za juniorku Karlových Varů v MHL. To je juniorská obdoba KHL. Vary ale museli začátkem roku v soutěži předčasně skončit a my jsme po Fučíkovi sáhli. Na brankářských postech hledáme doplnění, nejen pro Tygry, ale také pro Benátky. Je to jeden z hráčů, kterého tu máme na zkoušku, a chtěli bychom s ním dále pracovat.

Slavná trojice aneb selská jízda