Tygři se po pauze vrátili vítězně. Naleznou recept i na třineckou defenzivu?

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec – Bílé Tygry čeká po vítězném návratu na extraligová kluziště další těžká prověrka. V neděli budou svěřencům trenéra Pešána čelit aktuálně desátí Oceláři z Třince. Úvodní buly duelu, který se odehraje před kamerami ČT Sport je naplánováno na 17 hodin a 20 minut.

Po vysoké prohře v derby trenéři Třince rezignovali

Výsledková houpačka provází Oceláře od začátku sezony. Když v prvních dvou kolech sezony dokázali loňští vicemistři porazit Piráty z Chomutova i karlovarskou Energii, tak to vypadalo, že se Třinec bude pohybovat v horních patrech tabulky. Realita je ale úplně jiná.

Po prvních vítězných zářezech přišly dva neúspěchy, nejprve se Zlínem a pak i v Pardubicích. Od pátého kola najeli Slezané na vzorec střídající jednu výhru a dvě porážky, to se opakovalo dvakrát po sobě. Chuť si Třinec mohl spravit v play-off Ligy mistrů, tam však jen remizoval a posléze v odvetě podlehl švédskému HV71, což znamenalo konec v soutěži.

Na lepší časy se zablýskalo v extralize, kdy třinecký tým vyhrál čtyři z posledních šesti zápasů před reprezentační přestávkou. Návrat po ní se třineckým hokejistům ovšem znovu nepovedl. Nejdříve těsně podlehli Pardubicím 0:1, poté přišla vůbec nejtěžší porážka. V ocelářském derby s Vítkovicemi utrpěla parta kolem kapitána Rostislava Klesly těžký debakl 0:7 a po dohodě s vedením klubu skončili na lavičce trenéři Jiří Kalous a Václav Varaďa. Jejich místa dočasně převzala dvojice René Mucha-Marek Malík.

Přestože se Oceláři figurují až na desátém místě s počtem dvaadvaceti bodů, patří jim dvě interesantní prvenství v týmových statistikách. Největší množství branek vstřelených ve vlastním oslabení a především nejlepší úspěšnost na vhazování. Lídr klubového bodování Jiří Polanský (8+9) rovněž patří k extraligové špičce.

Šelmy zvládly přestřelku s rivalem

Návrat po reprezentační přestávce se Severočechům povedl na výbornou. V prestižní bitvě s rivalem z Mladé Boleslavi Tygři svého soupeře přemohli poměrem 6:4 a svůj náskok v čele extraligové tabulky navýšili na čtyři body před druhou Plzní.

"Odehráli jsme zápas velmi hekticky. Propadali jsme v obraně stejně jako soupeř. Bylo k vidění hodně přečíslení a brejkových situací. Podařilo se nám několikrát skórovat po chybách soupeře. Jsme rádi, že jsme zvítězili, a že jsme potvrdili naše nasazení, který bylo stejné jako ze strany hostujícího celku. Souboj se musel divákům líbit." okomentoval bitvu s Bruslaři trenér Pešán.

V individuálních statistikách vyletěl vzhůru Petr Jelínek. Centr třetí formace proklouzl mezi tři nejproduktivnější hráče soutěže, během sedmnácti zápasů dal 8 gólů a na dalších 10 nahrál. Lépe jsou na tom jen Sparťan Jaroslav Hlinka (8+11) a Indián Dominik Kubalík (12+6).

Historická bilance v základní části

Bílí Tygři Liberec vs. HC Oceláři Třinec
Počet zápasů: 53
Bilance: 18 – 7 – 2 – 3 – 23