Trenér Čada vyžaduje více dynamiky v tréninku, pamatuje si Martin Bakoš

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c - Čerstvě jmenovaný trenér Rostislav Čada se s většinou kabiny teprve postupně seznamuje, některé však již ve své bohaté kariéře potkal. Jedním z nich je Martin Bakoš, který tak mohl zavzpomínat, co tento zkušený kouč od hráčů požaduje.

Hráče, kteří Rostislava Čadu z některého ze svých předchozích působišť znají, nemohl první trénink vyvést z míry. „Trenér Čada je známý tím, že je trošku hlučnější,“ směje se Martin Bakoš, který se se zkušeným koučem setkal již ve Slovanu Bratislava. „Vyžaduje od hráčů plné nasazení a efektivitu. Myslím si, že byl náš první společný trénink velmi dobrý,“ hodnotil slovenský útočník.

Trenér Čada si umí zjednat respekt

A čím se podle Bakoše liší jeho přístup od svého předchůdce? „Každý trenér má trošku svoje a zaměřuje se na něco jiného. Myslím, že je pan trenér trochu impulzivnější a rozhodně vyžaduje mnohem více dynamiky do tréninku,“ svěřuje se.

Někteří z jeho spoluhráčů se zdáli být trochu zaskočeni, když jim v pátek dával Rostislav Čada pořádně do těla. „Někteří se mi opravdu zdáli překvapení,“ směje se Martin Bakoš. „Ale já už jsem na to po zkušenosti ze Slovanu zvyklý. A abych se přiznal, trochu mi to i chybělo,“ přiznává forvard, jenž pod Čadou působil v Bratislavě dvě sezony.

Díky tomu může odhadovat, co bude po Bílých Tygrech od prvního zápasu očekávat. „Dbá na poctivost, důležité je hrát jako tým. Vše musí začínat z precizní obrany. Jako trenér vám dá v útoku volnost, ale musí se vycházet z kompaktní defenzivy,“ podělil se o své zkušenosti.

Čadovo jmenování bylo pro hráče poměrně překvapivé. „Dozvěděli jsme se to ve čtvrtek večer, někteří dokonce až v pátek ráno, takže jsme se o tom před tréninkem ani nemohli moc pobavit,“ přibližuje Bakoš. A jaká byla jeho osobní reakce? „Věděl jsem, že doteď neměl nikde angažmá. Nechci říct, že bych to vyloženě čekal, ale trochu jsem tušil, že by ho vedení mohlo oslovit. A to se nakonec i stalo,“ usmívá se.

Nezbývá než doufat, že i v liberecké kabině dosáhne zkušený trenér na další úspěchy, které dosud sbíral hlavně v zahraničí. A hned v neděli ho čeká na ledě dosud neporaženého Litvínova první těžká zkouška. Jak v ní tygří smečka v čele s novým vůdcem obstojí?

Slavná trojice aneb selská jízda