Starší dorost Bílých Tygrů byl vyhlášen jako nejúspěšnější mládežnický kolektiv Liberecka pro rok 2014

Date of publication Author Redakce

Tradiční anketa o nejúspěšnější sportovce Liberecka už zná své vítěze. Ti byli vyhlášeni v rámci slavnostního večera v úterý 10. února a mezi oceněnými nechyběli ani Bílí Tygři Liberec.

Jan Výtisk přijímá gratulaci za 9. místo mezi jednotlivci
Anketu o nejúspěšnější sportovce Liberecka, ve které hlasují sportovní odborníci a novináři, pořádá Česká unie sportu ve spolupráci s Libereckým Deníkem. Letošní ročník opanovali v hlavní kategorii především lyžaři Dukly Liberec, kteří se umístili na prvních 5 příčkách. Olympijskou vítězku Evu Samkovou následovali Ondřej Bank, Lukáš Bauer, Šárka Pančochová a Ester Ledecká. Do první desítky se dostali jen dva zástupci kolektivních sportů a nás může těšit, že na 9. místě figuroval kapitán Bílých Tygrů Jan Výtisk.

Výrazněji se do statistik zapsali především mladíci v barvách Bílých Tygrů. Nejúspěšnějším kolektivem v kategorii mládeže byli vyhlášeni naši starší dorostenci, kteří v roce 2014 vybojovali premiérový titul mistrů republiky. Své zastoupení pak měli naši mládežníci i v kategorii jednotlivců. Na 6. místě figuroval brankář Vít Vaněček a těsně pod stupni vítězů se umístil Pavel Zacha. Oba hráči na sebe výrazně upozornili především na loňském MS do 18 a 20 let a také v dresu A týmu Bílých Tygrů.

V kategorii "Trenér roku" se na vynikajícím 2. místě umístil trenér našich starších dorostenců a šéftrenér ženské reprezentace Jiří Vozák.